Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sen önce kendine bak
11 Aralık 2013 Çarşamba, 08:54

Helal olsun Fethiye’ye.
Demirören TFF’sine bir büyük darbe dahadır bu.
Aynen UEFA’nın ve CAS’ın verdiği kararlar gibi.
Onlar “Şike vardır” derken, şikecileri koruyan ve UEFA’ya sahte belge verenleri bünyesinde bulunduran TFF, bir takımın Atatürk sevgisine ceza kesme girişiminde bulunmakla çok büyük bir hata daha yaptı.
Adama demez-ler mi “Sen önce kendine bak, önce kendini PFDK’ya sevk et” diye.
Atatürk isminin bile tartışılmaya başlandığı bir dönemde Fethiyespor’un “Yüce Atatürk” ile sahada yer alması çok anlamlı bir çıkıştır.
Onun için helal olsun Fethiye’ye.
Kaldıki bunu daha önce de yapmış, 24 Kasım’daki Tavşanlı maçında “Başöğretmen” yazısı ile dikkatleri çekmişti. Bununla ilgili hiçbir işlem  yapmayan TFF’nin bu defa böyle bir saçmalığa soyunması doğal olarak Türkiye çapında büyük tepki topladı.
Sonunda da kelimenin tam anlamı ile TFF,”U dönüşü” yapmak zorunda kaldı.
PFDK,”Fenerbahçe Kupa maçında Fethiyeli futbolcuların mesaj içeren tişört giymeleri suretiyle talimatlara aykırı hareket nedeni ile sevk yapılmış ise de di-siplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığı” kararı ile işi kapatma yoluna gitti.
PFDK ayrıca, “Aynı maçta Fethiyespor yöneticisi Özcan Özkan Gümüş hakkında da sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeni ile sevk yapılmış ise de, disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından, cezaya yer yok” dedi.
Fethiye aynen sahada olduğu gibi, ceza kurulundan da başı dik olarak çıktı.
Kendilerini bir kez daha kutluyoruz.