Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şimdi tepkiler ve protestolar manşet
18 Eylül 2014 Perşembe, 08:31
Nihayet İstanbul da uyanıyor.   Milli Takım’ın da, kendi takımlarının da futbol oynamadığını,  aksine sistemsizlik denizinde boğulduğunu gördükçe,”Pes” etmeye başladılar.
Bu kavganın boş, “Ninnilerle minnilerle” şarkısının bir kez daha hit olduğuna şahitlik ettiler.
Nihayet tribünler de uyanıyor.
Galatasaraylı futbolcular protesto ediliyor, ıslıklanıyor.
Nihayet Medya da uyanıyor.
Sahadaki “Doldur boşalt” ları sayfalarına, ekranlarına taşıyanlar, her gün bir transfer bombası(!) patlatanlar da bu işin boşluğuna düşüyor.
Şimdi, protestolar, tepkiler manşetlerde.
17 yaşındaki Tielemans’ı Şampiyonlar Ligi’nde mindere süren gencecik Anderlecht’in oynadığı futbol, herkesi gördüğü rüyadan bir kez daha uyandırıyor.
Spor yazarı Güntekin Onay, “Bu tokat hepimize” başlıklı yazısında, “Bu maç futbolumuz için adeta bir ders niteliğindeydi. Türk futbol sektöründe astronomik paraların reel olmadığı gerçeği de, belki bir anlamda ortaya çıkıyor” diyor.
Ben yazmaktan bıktım,”Günahtır bu paralara” diye.
Her defasında  haklı çıkmaktan da bıktım ama, bu paraları icat edenler nedense bıkmıyor.
Sanki hoşlarına gidiyor ve piyasa bir türlü düşmüyor, düşürülmüyor.
Parasızlıktan inim inim inleyen Yunanistan’da Olympiakos çıkıyor, Atletico Madrid gibi takıma 3 çekiyor. Olympiakos’un takım değeri 70 milyon Euro.
Galatasaray’ın takım değeri ise 173 milyon Euro. Buna rağmen 17 yaşındaki çocukların hakkından gelemiyorlar. Demek akıl ve sisteme yatırım yapmak çok farklı bir olay.