Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Süper Lig çok fena fark atmış!
18 Mart 2015 Çarşamba, 07:44
“Türkiye Avrupa’ya fark attı” şeklinde bir haber düştü ajanslara.
Ancak bu fark hiç de iyi bir fark değil. Başarı yerine başarısızlık farkı. İstikrar ve istikrarsızlığın tipik bir örneği.
Süper Lig’de geride kalan 24 haftada 12 kulüp 14 teknik direktör değiştirmiş. Böylece bu alanda Avrupa’nın önde gelen 5 ligini açık arada geride bırakmışız. Fransa’da sadece 1 teknik direktör değişikliği var. Almanya Bundesliga’da ve İngiltere Premier Lig’de bu sayı 6. 

İspanya La Liga ve İtalya Seri A’da ise 5 kulüp sezon içinde teknik adam değişikliğine gitmiş.
Süper Lig’de ise son dönemlerde en uzun süre görevde kalan isim Bilic. Hırvat hoca 629 gündür Beşiktaş’ın başında.

ALTAY DA LİSTEYE DAHİL OLDU

Kocaeli ve Sakaryaspor için daha önce yazmıştık, “Bursaspor’a çirkinlikler yapanların takımları bir bir çarpılıyor” diye.
Kocaelispor bugün Bölgesel Amatör Küme’de, Sakaryaspor ise 3.Lig’de. Şimdi sıra Altay’a geldi. İzmir takımı 2.Lig’de ve 27 maç sonunda 18’inciliğe yani sonunculuğa demir atmış vaziyette. Bu hafta Kahramanmaraş’a gidecek. Yenilirse işi zordan da zor.
2005’te İzmir Alsancak Stadı’nda oynanan maçta siyah-beyazlı yönetici ve taraftarlar şeref tribünü de dahil olmak üzere Bursaspor’a karşı uzun yıllar unutulmayacak çirkinlikler yapmışlardı. Bugün 2.Lig puan durumunu görünce insan ister istemez o günleri hatırlıyor ve “Altay da listeye dahil oldu” demeden yapamıyor.

Aslında taraftarların sadece küfürden değil, yarınları düşünerek onur kırıcı sözlerden de kaçınmaları gerek.