Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Süpürgelik’ten arka arkaya uçan kamyonlar gibi!...
23 Mart 2012 Cuma, 11:02
UEFA ile demeçte çekişme, Kupa'da birer birer erime, Tahkim'de indirme-bindirme.
Futbolda hiç bu kadar hareketli günler hatta saatler üst üste gelmemişti.
Başbakan Erdoğan ile Platini arasındaki aşıklar atışmasına rağmen, imam yine bildiğini okuyacağından, bence en önemli olay, arka arkaya vefat eden aile büyükleri gibi Galatasaray, Trabzon ve Beşiktaş'ın Kupa'ya erken vedaları.
Hiç unutmam, yıllar önce bir gece yarısı Süpürgelik'ten Yalova'ya inerken, öndeki kamyonun şoförü uyuyunca uçuruma yuvarlanmış, arkadan gelenler de içgüdüsel olarak öndekini takip ettiğinden 2-3 kamyon birden dibi boylamıştı.
Galatasaray,Trabzon ve Beşiktaş'ın ki de aynen öyle.
Tabii biz kendimizi üstün gördüğümüzden meydan Bursaspor ve Fenerbahçe'ye kaldı da diyebiliriz.  Kupa'da çeyrek, yarı ve final olmak üzere 3 maç kaldı.
Topu topu 3 maç. Hem de yeni statü gereği tarafsız sahada.
Al 3 maçı, götür kupayı. Avrupa için en kestirme yol. Hele finali Fenerbahçe ile oynarsak 1974'teki gibi, Avrupa garanti.
1983'ten beri yani 29 yıldır Kupa'nın sadece resmini gören Fenerbahçe için de iştah kabartan gelişmeler bunlar. Lig'de Avrupa yolu Bursaspor için çok daha uzun ve zor.
Burada kaldı 3 maç, play off'ta 6 maç, finalde tek maç ile toplamda 10 maç var önünde Timsah'ın. Onun için al 3 maçı, götür Kupa'yı.
Bu sene de gör Avrupa'yı.