Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tahkim, CAS’a güvenmese!..
02 Haziran 2012 Cumartesi, 02:36
 UEFA Tahkim Kurulu'nun verdiği cezayı CAS'a götürmenin heyecanı ve telaşı yaşanırken gelen bir haber midemizi bulandırdı:
"Tahkim Kurulu CAS'a güvenmese, erteleme kararını bozup cezayı 'men'e çevirmezdi"
Bu güvencenin nedeni de yine yeşil-beyazlı bir kulüp olan Macar Györi ETO.
Mali kriterlerini yerine getirmediği için 2011'de Avrupa Kupaları’ndan men cezası alan ETO'nun CAS'a yaptığı itiraz reddedilmiş. Bundan cesaret alan UEFA Tahkim Kurulu, ETO'yu emsal gösterip Beşiktaş, Bursaspor ve Gaziantep'e daha önce verilen ertelemeli cezayı bozarak işi "Men" cezasına çevirmiş.
Olayın özeti bu.
Ancaaak!
Macar Györi ETO da dahil, adı geçen kulüpler arasında hatası en az olan ise Bursaspor.
Beşiktaş'ın CAS'tan kurtulma şansı sıfır ama, Bursaspor'un yüzde 5-10 gibi bir ihtimalinin bulunduğu söyleniyor dışarıda. Onun için ne fazla ümitli, ne de fazla karamsar olmamak lazım bugünlerde.

ES ES STAT ARIYOR
Bursaspor'a verilen "Men" cezası, Eskişehir'i bir anda canlandırdı.
"İtirazlara olumlu karşılık gelmezse" ihtimali üzerine kendilerinin Avrupa'ya gideceğine inandıklarından şimdiden stat aramaya başladılar. Eskişehir Atatürk Stadı, Avrupa şartlarına uymadığı için UEFA Avrupa Ligi ön elemeleri için 3 stat üzerinde duruyorlar:
İstanbul Olimpiyat.
Ankara 19 Mayıs.
Bursa Atatürk Stadı.
Eskişehirspor'a da hayret etmek lazım doğrusu. Hadi Bursaspor'un itirazı reddedildi diyelim. Bu şehir hiç "Ben yiyemedim sen ye!" der mi Es Es'e?
Bence çıkarsınlar akıllarından onlar Bursa'yı.