Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Timsah Arena hayırlı olsun
13 Eylül 2012 Perşembe, 09:09

“Timsah Arena için alternatif yollar oluşturulmasına ilişkin kamulaştırma tamamlandı”

Burada kamulaştırmadan ziyade, açıklamalarda artık “Timsah Arena” adının geçmesi sevindirdi beni. Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe daha önce “Stadın ismi ne olacak diye soruyorlar.Stada kim daha çok para verirse onun ismini koyarız. Görüşmelerimiz de sürüyor” demişti. Daha sonra da Büyükşehir Belediye resmi sitesi “Statyum kaba inşaatında sona doğru” başlığıyla buradan haber veriyordu.

Yani Acemler’deki tesisin adı Statyum’du.

Ancak tepkiler artınca iş değişti.

Açıklamalarda ve konuşmalarda “Statyum” gitti, yerine “Timsah Arena” geldi.

Anlayacağınız, iş gerçeğine oturmuş doğacak çocuk gerçek adını bulmuştu. Gerçi daha resmiyete intikal eden birşey yok ama, Recep Altepe’nin resmi sitesi artık böyle diyorsa iş bitmiştir. En azından yarın 2 isimli dahi olsa, yarısı belli olmuştur.

Hayırlı olsun.

Milli Takım seyircisi

3-0’da zayıf rakibe rağmen kırmızı karta şükredenlerdenim. Burada sahadaki futboldan çok tribünlerdeki değişiklik önemli. Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın çağrısına uyan seyirci, Milli Takım forması ile maça gelince, yeni bir anlayışın da temeli atılmış oldu.

Aslında tuttuğu takımın forması ile milli maç’a gelen, kendi takımından değil diye bazı futbolculara tepki gösteren, hatta küfür eden zihniyetin ortadan kalkması lazımdı ve Abdullah Avcı bunu başardı.

İnşallah bundan sonraki milli maçlarda da bu böyle devam eder ve Milli Takım, gerçek desteğini bulur.