Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Timsah Arena için tam zamanıydı
09 Ekim 2013 Çarşamba, 08:18

AKP iktidarı bugüne kadar dediklerini genelde zamanında yaptı ama, bizim Timsah Arena bunun dışında kaldı.
Haziran 2011’de temeli atıldığında “1.5 yıl sonra hazır” denmişti. 2013 bitiyor ancak Timsah Arena’nın daha çok işi var. Recep Altepe’nin büyük emek ve çabası göz ardı edilemez ama, Mart 2014’ü de geçecek galiba açılış.
Yani Altepe tekrar aday gösterilmezse (Sedat Yalçın ismi de geçiyor) kendi mahsulünü biçemeyebilir. Onun projesini hizmete sunmak bir başka isme geçebilir.
Aslında ben işin siyasi yönünde değilim.
Hollanda Milli Maçı’nın tarihi geldiği için ben de Timsah Arena’ya geldim.
Daha önce, yeni stadın yaz ortasında falan biteceğini tahmin etmediğimi ve hiç olmazsa 15 Ekim 2013’teki Hollanda Milli Maçı’na yetiştirilmesinin iyi olacağını yazmıştım.
Timsah Arena için gerçekten görkemli bir açılış imkanı olacaktı, Dünya Kupası Eleme Grubu maçı. Hele, ümitlerin tekrar yeşermesi ile büyük önem taşıyan ve büyük destek isteyen bir maçtı bu Hollanda mücadelesi.
Tam Bursa’ya göre, tam Timsah Arena’ya göre.
Acemler’den Avrupa’ya mal ihraç irsaliyesi kesilecekti.
Ancak olmadı.
Milli Takım için çok önemli günler arifesindeyiz. Half time’dan full time’a geçen  Fatih Terim yeni bir tarih daha yazarsa gerçekten futbolda büyük olay olur. O zaman bu iş Ünal Aysal ve Mancini’yi de mıncıklar. Akhisar yenilgisi ile karizmayı çizdiren bu ikilinin ünlü Gucci  sonbahar kreasyonları da 2.ele gider.