Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Vallahi ben bi şey yapmadım!
30 Haziran 2014 Pazartesi, 08:29

“Bu hastalık bizde var” diyorduk ama sonunda kıtalar atladığını da gördük.
Süper Lig’de rakibinin neredeyse ayağını kırarcasına takla attıranların hemen ellerini kaldırıp, “Vallahi ben bi şey yapmadım” diye hakemlerin üzerine yürümesine sinir oluyorduk.
Luis Suarez bizimkileri öyle bir solladı ki, bu işi dünya çapında yaptı.
Rakibi ısırmayı adet haline getiren Uruguaylı golcünün son kurbanı İtalyan Chiellini oldu ve FİFA’dan rekor ceza geldi. Eski Drakula filmlerini andıran olayda Luis Suarez’in rakibine saldırarak omuzundan nasıl ısırdığını en az 10 kamera birden tespit etmiş ve bunu bütün dünyaya göstermişken, onun FİFA’ya yaptığı savunma tam bir komedi:
“Kasti yapmadım. Dengemi kaybedip üstüne düştüm.Yüzümü rakip oyuncuya çarptım”
Bu yetişmiyormuş gibi Uruguay basını ve spor camiası da “Suarez suçsuz” diye ayağa kalktı.
Taraf olmak, gerçekten gözlere perde indiriyor.
Göz göre göre,”Ben bi şey yapmadım”,”Bizim futbolcumuz bi şey yapmadı” hastalığına tutulmak gerçek hastalığın tedavisini de imkansız hale getiriyor.
Futbolda üze-rinde durulması gereken en önemli konulardan biri de bu.

BEKİR’DEN SONRA PARA YAĞDI

Manisaspor PTT 1.Lig’de pek bir şey yapamadı ama, ticari olarak büyük iş başardı, para-sızlıktan ve ilgisizlikten kıvranırken kasasını doldurdu.
Devre arasında Bekir Yılmaz’ı 950 bin liraya Bursaspor’a verdikten sonra Ege ekibinin şansı açıldı. Hikmet Balioğlu’nu 750 bine Gençlerbirliği’ne, kaleci Volkan Babacan’ı 2.5 milyon liraya İstanbul Başakşehir’e, Eray Ataseven, Bülent Cevahir ve Murat Gürbüzerol’u 2 milyon 750 bine Balıkesirspor’a sattı.
Böylece 4-5 ayda, 7 milyon liraya yakın bir para kazandı.