Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Vojvodina'nın 5-6 fark yemesi lazım
04 Ağustos 2013 Pazar, 08:37

Sahada yenilgi, tribünde sürtüşme yok ya.
Sezon başlangıcı için,kulağımızı çekip, masayı parmağımızla tıklatmak lazım,”Aman nazar değmesin” diye.
Vojvodina serüveninin dostluk havası içinde geçmesi sevindirici.
Bundan önceki turda, Honved maçında yaşananların diplomatik bir sorun haline gelmesi, demek Sırpları akıllandırmış ve Bursa’ya karşı daha özenli olmalarını sağlamış. Novi Sad’da ve sınırlarda bu kadar yakınlık gösterildiğine göre, Vojvodinalıları burada en iyi şekilde ağırlamak da Bursa’nın görevi oluyor artık.
Ancak sahada çok daha değişik şeyler olmak zorunda.
Genç ve tecrübesiz bir Vojvodina’nın, Bursa’da pek alışık olmadığı büyük bir tribün baskısı ve Timsah saldırısı ile karşılaşıp, 5-6 fark yemesi lazım.
Burada da en büyük görev Taiwo’ya düşüyor.
Daha hazır değil. Aman ileri çıkmasın yerinde kalsın. Çünkü 1 gol atacağız diye, 2 gol yemek mantığa ve matematiğe pek uymuyor.
Bunu böyle hallederiz de, etkili hücum işi ne olacak?
Asıl sorun bu.
Kanatları kullanamayan bir takımın devamlı ortada Batalla’ya yük bindirmesi, insan haklarına da aykırı.
Vojvodina rövanşı ile Atatürk Stadı’nda bir sezon daha başlayacak. Belki de bu son başlangıç. Daha sonraki sezonlar, Acemler’e kayacak. Altıparmak tamamen normal bir semt havasına bürünecek.
Bu son başlangıç için, Atatürk Stadı’nın önündeki kaldırım düzenlemeleri çok çirkin bir görünüm içinde. Hala tamamlanamadı. Başkan Recep Altepe, Bursaspor’un her şeyi ile ilgileniyor ama, bir de bu Avrupa maçı öncesi kaldırımlara el attırsa, ele güne karşı çirkin görüntü ortadan kalksa, çok iyi olacak.