Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
“Voyvodina’ya elendik ama, yeni üye için çok çok çalıştık”
09 Nisan 2014 Çarşamba, 07:57

Körüstan’ın kongreye gitmesi normal de, 8 ayda 734 üye yapılması biraz kafaları karıştırdı.
Hayret edilecek bir şey.
Ayda 90-100 üyeye gelir. Doğru dürüst bir iş yapmadan bütün gücünü üye alımına sarfetmişler sanki. Herhalde mayıs kongresinde faaliyet raporuna “Voyvodina’ya elendik ama, yeni üye almak için çok çok çalıştık” diye yazacaklar.
Başkan Erkan Körüstan, son kongrede 791 oy almıştı. 8 ayda yaptığı yeni üye sayısı da hemen hemen aldığı oy kadar.  İstediği kadar,”Kimse dedikodu yapmasın” dese de insanlar haklı olarak, “Kendisi veya işaret ettiği birisi için mi?” diye sormaz mı?
Merak ettim ve Merhum İbrahim Yazıcı’nın bir yöneticisine sordum, “Siz ne yapmıştınız?” diye. Aldığım cevap şu;
“Şampiyon olduğumuz sezondan sonraki 1 yıl içinde net rakamı hatırlamıyorum ama 50-100 arası üye yaptık”
Şimdi ise 8 ayda 734. Ondan sonra kimse dedikodu yapmasın.
Olur!
Bursaspor’da bu dönem her şey çorbaya döndü. Onun için mayıs ayındaki kongre pek kolay geçmeyecek gibi. Sadece yeni üye için değil, transfere varıncaya kadar dedikodular diz boyu.
ERTEKİN’İN 4 FİNALİ KALDI
Komşu Balıkesir Süper Lig’in kapısına dayandı. İsmail Ertekin’in 4 finali kaldı.
Son maçta Orduspor önünde, kendi kalelerine gol atmasalar ilk 2 için çok büyük avantaj yakalamış olacaklardı ama kalan 4 maçta Orduspor’a göre Balıkesirspor Süper Lig’e daha yakın görünüyor. Galiba 40 yıl sonra tekrar geri dönecekler.
Gerçekten büyük bir başarı bu.
İzmir yıllardır uğraşıyor, didiniyor 1 arpa boyu yol alamadığı gibi 10 km de geri gidiyor.
Balıkesirspor 1974-75 sezonunda Süper Lig’den düştükten sonra adeta yere çakıldı.  2000-2001 sezonunda amatör kümeye kadar indi. Ancak 5 sene sonra 3.Lig’e çıkabildi. 3 sene sonra 2.Lig’e,  ardından da   PTT 1.Lig’e geldi.  Balıkesirspor eğer mutlu sona ulaşırsa, 9 sezonda 4 lig atlayarak bir mucizeye imza atmış olacak.
Balıkesir’de sanayisinden bakkala kadar öyle bir hava esiyor ki, “Büyükşehir olan bir şehre, Süper Lig yakışır” lafı zihinlere yerleşmiş adeta.