Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yanlışlıklar komedyası
10 Kasım 2013 Pazar, 08:54

Film koptuğu yerden devam.
Fenerbahçe maçı savunma hataları ile bitmişti, Sivas’ta da yine savunma hataları ile başladı ve öyle de devam etti. Sonuç gayet doğal olarak yine hüsran.
İlk golde İbrahim’in kale önünde tek başına duran Burhan’ı topla buluşturması büyük hata.
İkinci golde Chahechouhe’yu savunmanın salması yetmiyormuş gibi kaleci Frey’in topu önce bacak arasından sonra da kolunun altından kaçırması ise kor-kunç hata.
Bu kadar hatalarla dokunan kumaştan hayır gelir mi?
Daum da zannediyor ki, her maç Kazım sağdan kesecek, Ferhat soldan gelip vuracak. Rakip de bunu seyredecek. Enes ile Batuhan da kulübeden alkış tutmaya devam edecek.
“Hem beleş, hem de cam kenarı” der gibi.
Pinto ve Sestak’ı Bursa’da bırakıyorsun, genç santrforları kulübede tutuyorsun, sonra da Kazım’dan hem sağda hem de ileri uçta aynı anda iş bekliyorsun. Bunlar yetmiyormuş gibi Tuncay’dan da hâlâ medet umuyorsun.
Bu defa Shakespeare’in değil, Daum’un yanlışlıklar komedyası.
Savunma bu kadar hata yapıyorsa, hücumda mevcutlarla yarım yamalak bir iş dahi çıkmıyorsa o zaman Daum’un da biraz kendini sorgulaması lazım. Yoksa, “Haklı mağlubiyet aldık” demek kolay. Bu şartlarla zaten haklı mağlubiyetler de devam eder gider.
Sivas’ın kötü oyununu da göz ardı etmemek lazım.
Dikkatimi çekti, Bursaspor tam 15 korner attı. Attı ama bir tane bile organizasyon yapamadı. Hep ön direğe ve rakibin ayağına.
Daum’dan bu kadro ile gayet tabii ki mucize beklemiyoruz ama bu kadar hata da beklemiyoruz.