Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yazıcı dönmeyeceğine göre, işte rakipler
16 Temmuz 2013 Salı, 08:12

Eskilerin deyimi ile Fenerbahçe ve Beşiktaş, boş kafaya sarık sarıyordu.
Çünkü elle tutulacak yanları yoktu.
Şimdi de “CAS,CAS” sesleri çıkarıyorlar ama bu işin bozulması çok zor değil, çok çok çok zor.
CAS’tan karar bozduracak Türkiye’de tek adam vardı, o da öbür dünyaya göç etti. Aslında rahmetli de bu tip pis işlerle zaten uğraşmazdı. Boğazına kadar çamura batmış Aziz Bey’e bu gömlek XXXL gelir.
Onun için Bursaspor Şampiyonlar Ligi, 3.eleme turunda diyebiliriz artık.
Şimdi önemli olan 3. eleme turunda muhtemel rakipler arasında kimler var?. 2.eleme turundan gelecek 17 takımın haricinde Lyon,Zenit,PSV, Metalist,Paok şimdiden seri başı olduğundan bunları muhtemel rakipler arasına koymak mümkün.
İster Şampiyonlar Ligi elemeleri, isterse tekrar UEFA Avrupa Ligi’ne dönüp devam etmek olayı mutlaka bizim için önemli ve heyecanlı günler olacak ama, Bursaspor buna ne kadar hazır?
Aslında bu da üzerinde durulacak bir konu.
Dikkat ederseniz, geciken transferler nedeni ile Hikmet hocanın yönetimle üstü kapalı restleşmesi, genelde gençlerle maçlara çıkması, güçlü rakip karşısında ise çok aciz kalması, belli bir düzen kuramaması ile geçti günler.
Görüntü bugün için pek iç açıcı değil.
En azından ay sonunda oynanacak 3. eleme turu ilk maçına gerek kadro, gerek zihin ve plan olarak şimdilik hazır değil.
Burdan görünen o.
Karaman’ın hiç olmazsa bundan sonra 1-2 genç takviyeli ana kadroya dönüp, tamamen saha ile ilgilenmesi daha iyi olacak galiba. Hep,”Takım olmalıyız” diyor ama, takımı takım yapacak da o.