Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yazıklar olsun
18 Temmuz 2014 Cuma, 08:06

Daha rövanş var’a hiç sığınmayalım. Bursaspor bu kadar zayıf bir takıma Bursa’da gol atamıyorsa söylenecek tek söz var:
Yazıklar olsun.
“Takım yeni, transferlerin uyum süreci var” da diyemeyiz. İlkyarı 8”i ikinci yarı 9”u geçen sezonki kadrodan.
Aslında daha ilkyarı da, “Bu Avrupa da nereden çıktı?” havasında oynayan Bursaspor’un bir şey yapamayacağı baştan belli olmuştu.
Orta sahada hiç etkili olamayan, topu devamlı yana ve geri oynayan, sol kanadı Aziz ve Aydın’la hiç kullanamayan Bursaspor çok önemli bir 45 dakikayı yaz tatiline ekledi.
Kapalı defans takımı olduğu bilinen Gürcü ekibine karşı hiçbir proje üretilmediği de yaz tatilinin bir başka boyutu.
Volkan Şen mecburen tek kanat kaldı ama onun da kalabalık arasında devre dışı ışığının yanacağını rakip çabuk çözdü. Burada Volkan’ın pozisyondan çok hakemlerle diyoloğa girmesi ve itirazları da ayrı bir dert.
Orta sahada Bekir’i de unutmamak lazım. Traore gibi etkisiz kalan Bekir’in hakeme karşı hareketleri, kart gördükten sonra da alkışa yeltenmesi tam bir sorumsuzluk örneği. Zaten 11 kişiyle bir şey yapamayan Bursaspor’u iyice zora sokacağını düşünemedi bir türlü.
Evvelden Batalla vardı artık Belluschi gündemde. O gününde olmayınca gerisi hikaye. Çünkü bu kadro ve oyun anlayışı ile Bursaspor’un bir şeyler yapması çok zor. Ne forvette ne de orta sahada etkili bir isim ara ki bulasın.
Şenol Güneş maçtan sonra, “Onlardan üstün takımız” dedi ama bu nasıl üstünlük anlayamadık. Futbolda ve skor tabelasında bir üstünlük yok.
Üstünlük sadece milyon, milyon Euro’larda.
Bir kez daha yazıklar olsun.