Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yerel barışma partisi tam olmadı
21 Ekim 2012 Pazar, 03:39

Kalecilerin bu kadar iyi olduğu bir maçta beraberlik normal ama, Volkan'ın bu işi Bursa'ya bırakması da anormal.
Milli Takım'da dökülen bir adama burda sormazlar mı:
"Arkadaş daha önceleri nerelerdeydin?"
Atatürk Stadı'ndaki yerel barışma partisinde taraftarlar üzerine düşeni yaptı ve tüm Türkiye'ye gücünü bir kez daha gösterdi.
Ya Bursaspor?
İşte burada aynı şeyleri söyleyemeyiz. Şanssızlık ve Volkan'a rağmen, ikinci yarıda oyundan düşen ve hücumda çoğalamayan rakibi karşısında mutlaka gol bulmalıydı ki yerel barışma partisi tam olsun. Pinto ve Batalla biraz daha etkili gelse, rakip çıkarken biraz daha etkili pres yapabilse gününde olmayan Fenerbahçe kesinlikle Bursa'dan puan çıkaramazdı.
"Puan çıkaramazdı"ya bir örnek daha:
İbrahim.
Zaman zaman çok önemli pozisyonları kesmesine rağmen, beraberlik golünde Moussa Sow'a kafa vurması için bu kadar yardım etmese Fenerbahçe yine Bursa'yı yenik terkederdi. Kornerde İbrahim devamlı takip ettiği rakibinin önünde veya yanında durmamakla büyük hata yaptı.
Ertuğrul Sağlam'ın hakem tarafından tribüne gönderilmesi, bana Twente'yi hatırlattı ama Allah'tan oradaki çöküş burada tekrarlanmadı.
Volkan Demirel'e bir kez daha dönmek lazım. Belluschi'nin yön değiştiren şutunu, havada yatık 8 çizerek son anda kurtarması gerçekten mucizeydi.
Herşeye rağmen kaçan galibiyetin tribünlere ve Bursaspor'a yeni bir hava getirdiğini de kabul etmek gerek.