Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yine zor maçlar devresi
08 Şubat 2019 Cuma, 08:35

Ne olacağı belli olmaz ama, sonuçta zor maçlar devresine girdi Bursaspor.
Sıkıntılı bir süreç bu.
Malatya, Fenerbahçe, Kayseri ve Konya maçlarındaki kaçan galibiyetler serisi olmasa bugün rahat bir takım konumundaydık ancak bunu yakalayamadık. Şanssızlıklar bir yana, sonunda da geldik önümüzdeki gerçeğe.
Önce Beşiktaş sonra Rize ve Başakşehir maçları var.
İkisi İstanbul'da, Rize ile içerde. Karadeniz ekibinin son haftalarda büyük çıkışta olduğunu da hesaba katarsak bu 3 maçın çok zor geçeceği ortada. Onun için hem camianın hem de Ali Ay-Aybaba ikilisinin çok dikkatli olması lazım.
Ayrıca bırakın golü, penaltı dahi atamama eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerekiyor. Çok büyük eksiklik bu. Teknik heyetin çifte mesai yapma zorunluluğu doğmuş durumda. Artık telafisi olmayan haftalara girdik. İçerde Galatasaray ve Trabzon maçlarının da bulunduğunu unutmayalım.

TRABZON'DA ALT YAPIDAN 15 FUTBOLCU

Trabzonspor'da yabancı transfer furyası devam etseydi kesin bu sene veya gelecek sene batardı.
Üst üste gelen FIFA davaları ve UEFA cezaları da bu işi daha kolaylaştırırdı.
Şimdi dua etsinler, transfer yasağına ve Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun tutarlı çalışmalarına. Bu sayede onlar da altyapıyı hatırladılar. Trabzonspor'un Ligin 2.yarısı için TFF'ye verdiği kadroda 16 yerli oyuncunun 15'i altyapıdan. Kupa'da son çeyrek final maçında da kaleci 17 yaşındaydı.
Trabzonspor ilk 5'e girer veya giremez, bu bir sıralama. Ancak Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun söylediği bundan çok daha önemli:
"Bu kulüp iflasın eşiğinden döndü"