Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yumurta kapıya gelmiş
22 Ağustos 2012 Çarşamba, 09:40

3 sezondur bu takımın etkili bir orta saha oyuncusu yok. Yani, çok gerekli olmasına rağmen göz göre göre Avrupa’ya eksik çıkıyoruz.
Bu bir gerçek.
Ardından “Artık tecrübe edindik”i de ekliyor teknik heyet.
Bu iyi güzel de, edindiğimiz tecrübeye bir bakalım:
Twente maçına 2 gün kalmış,  orta saha oyuncusu Fernando için Porto’ya resmi teklif yapılıyor. 1 milyon euro kulübe, 1 milyon 300 bin euro kendisine.
İşin bir başka yönü daha var. Yazıcı ve Sağlam ne demişti:
“Paramız yok”
Şimdi tekrar yıllardır “Çok gerekli” olan orta saha transferine dönelim. Sezon biteli 3 ay oldu. 3 ay da geriye dönersek eder 6 ay.  Yani sen 6 aydır doğru dürüst bir yabancı bulamıyorsun, yumurta kapıya gelmiş “Yahu arkadaş, 1 milyon sana , 1 milyon 300 bin de sana, bitirelim bu işi” diyorsun.
Bakkal hesabı yapar gibi.
Daha önce yazmıştım,”Paran yok da, gecikmeli aldıklarına gazoz kapağı mı veriyorsun” diye.
Başkan Yazıcı, geç bunları.
Parayı sıkalım derken transferi de resmen boğazlıyoruz.  Bizim Lig’de,”Körlerle sağırlar birbirini ağırlar” misali işler tıkırında gidiyor ama dışarda burun üstü çakılıveri- yoruz.
Şimdi Twente maçı var.
En büyük eksiğimiz yine orta saha. Bu bölgede oyunu daha rahat kurup şekillendirebilsek, kanatlara daha çok top çıkarma ve sonunda Pinto ile buluşturma imkanımız olacak. Şilili de kızgınlık krizine girmeyecek. Galibiyete rağmen, Kayseri’de bunu bir kez daha gördük.
Bir önemli uyarı daha.
Bursaspor, rakipte iş bitirecek aslara karşı bir türlü önlem alamıyor. Onlara hep rahat oynama imkanı veriyor.
Alex’te olduğu gibi, geçen sezon da Anderlecht’te Suarez’de olduğu gibi.
Twente’de de bu defa soldan fırtına estiren Nacer Chadli var. Sağlam bunun önlemini alabilirse, her şeye rağmen Twente maçı çekişmeli geçebilir.