Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yüreğin paraya karşı zaferi
09 Ağustos 2013 Cuma, 11:05

Bırakın Avrupa’da tur atlamayı, bu Frey, Taiwo, Civelli ve Şamil ile Bursaspor gerçekten küme düşer.
Varını yoğunu ortaya koyan ancak hüsrana uğrayan taraftar bağırmakta yerden göğe haklı:
“Yönetim istifa, şampiyon takımı mahalle takımı yaptınız, Hikmet Özlüce’ye değil direkt eve git”
Gerçekten bu büyük bir rezalet.
Twente’den, Anderlecht’ten değil, 10 kuruşa top oynayan Sırplar’dan bu takım Bursa’da fark yiyorsa, ya bu işte kasıt var, ya da yönetim, Karaman, mezarlıklardan sorumlu genel direktör hiçbir şey bilmiyor demektir.
“Milyonlarca Euro verdik” dediler, bakı-yoruz takıma sanki daha da eksildi kadro. Ekstradan imza parası takdim edilen Taiwo, devamlı geri pası vermek ve gole, yani cinayete sebebiyetten tutuklanmalı ki, o imza parasını kefalet parası olarak geri almalı.
Kim buldu bunları?
Kim verdi bu adamlara milyonlarca Euro?
İki metre boyuyla topu kesemeyen bir Civelli oynuyorsa, niye isyan etmesin Serdar Aziz?
Tek başına ne yapsın Batalla? Marko Nikolic en basitini düşünmüş. Kilitledi onu ve Bursaspor bitti. Çünkü geriye kalan 10 kişi ve kulübe ne yaptığını ve ne yapacağını bilmiyor ki. Hiçbir oyun planı ve takımda hırs kalmamış ki. Bu şartlarda gayet doğal olarak yürekleri ile oynayanlar paraya karşı zafer elde edecek.
“Bu iş parayla değil, azimle olur” diye çığlık atacaklar.
Bursaspor bir gol bulsa tribünler ateşleyecek maçı. Vojvodina telaşa girecek, ikinci mutlaka gelecek. Ama bir gol vuruşu dahi yapacak düzen ve mecal kalmamış milyonluk bacaklarda. Tura veda etmeyi sanki koymuşlar kafalarına.
Gayet net ve açık. Yönetim-Karaman çe-kişmesi ve içi geçmişlere verilen hesapsız, plansız milyonlar bozmuştur bu takımı. Taraftarın dediği doğrudur. Yönetim bir an önce olağanüstü kongreye gidip bu rezaleti temizlemelidir.
Yoksa Macunköy ekibi yine aynı yere götürür bu takımı.