Bursa Hakimiyet

Sercan,Sercan al sana Sercan

Türkiye’ye değil, dünyaya rezil olduk.
Sanki bir matahmış gibi Sercan’la, Volkan’la, Ayhan Barışıcı ile günlerini geçiren Erkan Körüstan ile Daum’un sanki vardı başına gelecek.
Ceza da gol oldu yağdı ama sadece onların değil, hepimizin başına.
Sercan, Sercan, al sana Sercan.
3 senedir ordan oraya gezen bu adam, yarım yamalak futbolunun üstüne ne koymuş bu süre içinde? Üst düzey çalışmalar mı yapmış? Hataları ile ilgili çok iyi bir destek mi almış? Sezona misafir futbolcu olarak Manchester United tesislerinde mi hazırlanmış?
Plajdan, gece kulübünden çıkıp, Urfa’da ayakkabılarını giymiş, onu da tam değil, yarım yamalak.
Böyle bir insanı nasıl alırsın, nasıl daha gelir gelmez Galatasaray gibi takımın karşısına çıkarırsın? Hangi durumuna güvenip oturmuş kadroyu bozarsın?
Fernandao zaten Allah’a emanet.
Yeri değişen Kazım’la ne kanatları ne de forveti ara ki bulasın. Bursaspor daha oyunun başında kalmış 8 kişi. Bir de bu yetişmiyormuş gibi Melo, Sneijder, Drogba da ikişer kişilik oynayınca, Galatasaray bir anda sahada oldu 14 kişi.
Eh,14 kişi de yürüye yürüye eziverdi kalan 8 kişiyi.
Sahanın her yerinde metrekareye değil, santimetrekareye bile 1 Galatasaraylı düşerse dayanmak mümkün mü? Tribünlerin neşesi Sabri bile yıldız oldu.
Daum sadece seyretti bu rezaleti. Ne oyuna müdahale, ne değişiklik. Her şeye rağmen Frey biraz kurtarmasa, 9-10’a gidecek maç.
Bazı takıntılara takılıp kalırsan böyle uzanırsın 2.80 yere.