Necati ÖZENSOY

Necati ÖZENSOY

necatiozensoy@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu vatana kastedenler
17 Mart 2016 Perşembe, 07:38
Son 5 ay içerisinde ülkemiz başkentinde 3 büyük patlama oldu. Çok sayıda masum vatandaşımız canlarını yitirdiler. 
 Dünyanın her yerinde hiçbir gerekçe haklı bile olsa masum insanların kanının dökülmesinin sebebi olamaz. 
 PKK bütün dünyada (kimilerince kerhen de olsa)terör örgütü olarak tanınıyor. Bu yaptıkları aşağılık eylem ilk değil. Canlı bomba eylemlerinin dışında köyleri basarak kundaktaki bebekleri bile katlettiklerini unutmadık. İmralı’daki bölücü başına boş yere bebek katili demiyoruz. 
 Bu zihniyetin hedefine varmak için yapmayacağı şerefsizlik yoktur. İnsanımızı yıldırmak, umutsuzluğa sevk etmek, ülkemizi güvensiz hale getirmek ve sonunda verelim de kurtulalım dedirtmek amaçlarıdır. 
 Üzücü olan medyada ve aydın geçinen bir zümrede bu caniler topluluğunun hâlâ destek görmesi. 
 Yakın geçmişte hükümet bile çözüm süreci adı altında başta bebek katili olmak üzere Kandil ve uzantısı partiden medet umarak onları halkın gözünde sempatik gösterme gafletine düştü. 
Herkes artık iyi bilmelidir ki; PKK ve uzantıları haklarını aramak üzere yola çıkmamışlardır. 
Hedefleri Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek, parçalamak ve Türk milletini yok etmektir. Bugüne kadar PKK seviciliği yapanlar, en az bu eylemleri yapanlar kadar aşağılıktırlar.  PKK’yı seven, destekleyen cesaret veren zümreler ve devletler şunu bilsinler Türk milletinin sabrı hiç bu kadar sınanmadı. Suskunluğumuzu doğru yorumlayın. Yaptıklarınızın hesabını vermekte zorlanacaksınız...