Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bakan Faruk Çelik yeni sıfatıyla bugün Bursa’da
07 Ocak 2016 Perşembe, 07:54
1 Kasım’da;
Gerçekleştirilen ve 7 Haziran seçiminde yara alan AK Parti’nin sandıktan bir kez daha tek başına iktidar çıkmasıyla gözler bu kez kabineye çevrilmişti.
Başbakan;
Ahmet Davutoğlu’nun kabinesi, 24 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı’nca onaylanıp kamuoyuna açıklandığında Bursa’da büyük sevinç yaşanmıştı özellikle siyasi kulislerde.
Nitekim;
Bursa milletvekilleri Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanı olarak, Efkan Ala da İçişleri Bakanı olarak yeni kabine üyeleriydi.
Dahası;
Bursalı siyasetçi Faruk Çelik de, Urfa vekili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev aldı.

Sonrasında;
Gerek Müezzinoğlu, gerekse Ala, yeni konumlarıyla Bursa’ya iki kez geldiler.
İki bakan;
Önce, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın DOSAB’da yaptırılacak olan Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi’nin temel atım törenine katıldılar.
Sonra da;
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son Bursa ziyareti için Bursa’ya geldiler.

Ne var ki;
Bakan Faruk Çelik, gerek yeni bakanlığındaki yapılanma çalışmaları, gerekse seçim bölgesi Urfa’nın takibi nedeniyle bugüne değin resmi sıfatıyla Bursa’ya gelememişti.
Ancak bugün geliyor.
Bakan Çelik;
Bugün Bursa’da iki ayrı programa katılacak.
İlki;
Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası’nın düzenlediği “ekonomiye can verenler” ödül töreni olacak.
Üstelik…
Yüksek düzeyde vergi ödeyip, ihracat yapan Karacabeyli işadamlarının ödüllendirileceği bu törene, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak.
Çelik’in;
Bursa’daki 2. programı da İnegöl’de olacak.
İnegöl’de de;
Ticaret Odası’nın düzenlediği “İnegöl’ün yıldızları” programında dereceye giren İnegöllü işadamlarına ödül verecek.
Bakan Çelik’in;
Bursa’daki her iki programına, partisinin Bursa milletvekilleri de katılacak.
Programa göre;
Bakan Faruk Çelik, bu akşam Afyonkarahisar’a geçecek ve yarın Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’nın “kardeş oda” protokol törenine imza atacak.
Böylece, seçim sonrasıyla birlikte Bursa’nın 3. Bakanı olarak adlandırılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de, yeni resmi sıfatıyla ilk Bursa ziyaretini yapmış olacak.