Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Erdoğan için Bursa alarmda. O gün kentin kalbi 45 bin seyirci ile Timsah Arena’da atacak!..
11 Aralık 2015 Cuma, 07:21
Bursa’da;
Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan Timsah Arena, planlamaya göre 17 Ocak’ta oynanacak olan Bursaspor-Trabzonspor maçı ile açılacak.
Yani;
İlk resmi maç, ikinci devrenin ilk başlangıç maçıyla oynanacak.
3 maç sonra lige verilecek aradan yararlanılarak da, mevcut Atatürk Stadı’ndan Futbol Federasyonu’nun istediği birtakım malzemeler sökülerek, Timsah Arena’ya taşınacak.
Sonra da;
17 Ocak’taki maç beklenilecek.
İşte…
Timsah Arena artık resmi maç oynanacak hale gelince, bu durum bir süre önce, Timsah Arena’nın yapımında Başbakanlığı döneminde büyük emeği olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iletilmişti.
***
Bursa’ya;
Yeni bir stadyum kazandırılması için çaba harcayan ve hatta Bursa üzerinde helikopterle dolaşarak yer bakan Erdoğan, kendisine iletilen bu bilgi doğrultusunda, Timsah Arena’nın açılışını bizzat yapmak istedi.
Bu amaçla da;
Bir Bursa programı hazırlandı.
Planlamaya göre;
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Aralık Pazartesi günü Bursa’ya gelecek, Timsah Arena’nın açılışını yapacak, akşam da BTSO tarafından düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar” ödül gecesine katılacak.
***
Erdoğan’ın;
Bu günübirlik Bursa programı için müthiş detaylar da düşünüldü.
Örneğin;
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Timsah Arena’yı, 27 Temmuz 2014’te Başakşehir Fatih Terim Stadı’nı açtığı gibi yapacak.

Yani;
43 bin 563 koltuk kapasiteli Timsah Arena’da önce Bursalılar’a seslenecek.
Ardından da;
Milli Takım şöhretleri ile Bursaspor şöhretlerinin katılacağı gösteri maçında forma giyip 15 dakika top oynayacak.
Hatırlanacaktır;
Başakşehir Stadı’nın açılışında da forma giyip sahaya inen Erdoğan, tribünleri ayağa kaldıran o ilginç stiliyle attığı 3 golle, futbol yorumcularının da övgüsünü almıştı.
***
Bu amaçla;
AK Parti Bursa İl Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi de adeta alarma geçti.
Açılış öncesinde;
Işık ve ses gösterilerinin yapılacağı ve bir de konserin verileceği Timsah Arena’daki tüm koltuklar o gün dolacak.
Henüz;
Yapım aşamasındayken Avrupa’da futbol otoritelerince iki büyük ödül alan Timsah Arena, görebildiğimiz kadarıyla 21 Aralık Pazartesi günü tam bir şenlik arenasına dönüşecek aslında.
***
Yine;
Planlamaya göre, geçen yıl Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ile Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştirilen BTSO’nun bu yılki “Ekonomiye Değer Katanlar” ödül gecesinin onur konuğu da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olacak.
Geçen yıl;
Merinos’ta gerçekleşti-rilen gecenin, bu kez bir otelde yemekli olarak yapılması planlanıyor.
Gecede;
Bursalı sanayicilere hitaben de konuşacak olan Erdoğan, ödül almaya hak kazananlara da ödüllerini bizzat kendisi verdikten sonra bir de geniş kapsamlı bir “aile fotoğrafı” çektirecek.
Bu arada;
Henüz netleşmedi ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, aynı gün Bursa’ya erken gelebilmesi halinde, bir ilçede özel bir programa katılacağı bilgisi var, ancak bu program henüz netleşmediği için Bursa programında henüz bilinmiyor.
Bunu da     paylaşmış olalım.