Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Genel Başkanımız sustu ancak ben susmayacağım!
10 Mart 2015 Salı, 08:17
İlginç;
Ve hayli tuhaf gelişmeyi, DSP’nin Bursa il eski başkanı ve aynı zamanda milletvekili aday adayı Necmettin Şengül anlattı.
Üstelik;
Tam da Tacikistan’ın, ailesiyle birlikte Türkiye’ye sığınan muhalif lideri Kuvatov’un, İstanbul’da silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin üzerinden bir iki gün geçmişken.

Kısa bir süre önce...
CHP lideri Kılıçdaroğlu, DSP’ye katılım çağrısı yapmış ve gerekirse altı ok logosunun altına bir güvercin de konulabileceğini söylemişti.
Sonrasında ise;
CHP’nin bu teklifi DSP Genel Merkezi’nde Masum Türker başkanlığında değerlendirilmiş ve de “DSP’nin her seçim bölgesinde tek başına girmesi” kararı çıkmıştı.

İşte;
DSP’nin Bursa eski kurmaylarından Şengül’ün aktarımı da bu yönde.
Doğrusu;
Duymadığımız ve haberlere de pek yansımayan bir konuydu anlattığı.
Zaten;
Bu nedenle “Genel Başkanımız sustu ama ben susmayacağım” dedi, anlatırken.
Dediği şu.
24 Şubat Salı akşamı DSP lideri Türker, Sabiha Gökçen Havaalanı’na giderken, Kazakistan plakalı bir TIR, makam aracına yandan çarparak, aracı 150 metre sürüklemiş.
Şengül’e göre bu bir “suikast girişimi”.
Ve;
Gizli tutulduğu aktarılan bu kaza sonrasında ise, polis olay yerine gelip tutanak tutmasına rağmen Kazakistan plakalı TIR sırra kıdem basmış.
Bursalı Şengül iddiasında ısrarlı.
“Bu bir kaza süsü verilmiş suikast girişimidir” diyor.

Çıkabildiği;
TV kanallarında sert eleştireler getiren DSP liderinin başına gelenler ilginç.
Yaşanılanı iki şekilde bağlamakda mümkün.
Biri;
Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın, Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in, Maliye Bakanı Adnan Kahveci’nin ya da BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hala konuşulan şüpheli ölümleri gibi değerlendirilip, çeşitli senaryolar üretilebilir.
İkincisi de;
Nedeni aydınlanmış basit bir trafik kazası olabilir.
Çünkü;
Fırsat bulduğu her ortamda, bugünkü Türkiye düzeni veya sistemine ağır eleştirilen getiren DSP lideri, böylesine önemli bir kazayı ya da iddia edildiği gibi varsa böyle bir suikast girişimini, mutlaka siyasi malzeme yapar ve bunu gündeme taşıyabilir, susmayabilirdi.