Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İcraat sunumunda ölçüyü kaçırıp adeta kendisini Mehdi ilan etti
23 Mart 2014 Pazar, 08:10

Yeşil’de... Dün sabah bir mekanda öyle bir icraat sunumu izledik ki, sadece biz ve meslektaşlarımız değil, sunumu dinleyen muhtarlar ve partililer de şaşkınlık içinde kaldı.
Hatta;
Bu yerel seçim arifesinde Bursa’daki tüm belediye başkan adayları arasındaki en ilginç sunum olduğunu bile rahatlıkla söyleyebiliriz.
Sunum;
CHP’nin Yıldırım Belediye başkan adayı Ramazan Altunöz’a aitti.
Ne var ki her şey tuhaftı.
İlçe Başkanı Güner Aklan’ın, sanki bu sunumdan sonradan haberi olmuş gibi geç gelmesi, oturma düzeninin bir türlü kurulamaması, Bursa milletvekillerinin buluşmaya çağırılmasının unutulması ve her şeyden önemlisi, bu sunumun kime yapıldığının bile belli olmaması tuhaftı.
Yanı sıra;
Bu önemli buluşmanın organizasyonu ise yoktu desek yeriydi.
Kaldı ki;
Dağıtılan icraat katalogları da şaşırtıcıydı.
Başkan adayı Altunöz, kentsel dönüşümü anlatırken az katlı eski mahalle kültüründen bahsediyordu ama kataloglarında gökdelenlerin vinyetleri vardı.
Benzerleri de cabası.
Öyle ki, Yıldırım’a kurulacağı belirtilen huzurevindeki yaşlıların fotoğrafları da, İskandinav ülkelerinin insanlarından oluşuyordu ki, zorla hazırlanmıştı adeta.
Kısacası;
Altunöz ne söylüyorsa çelişiyordu.
Kullandığı ifadeler ise hem güldürdü, hem de Yıldırım gibi büyük bir ilçenin belediye başkan adayına yakışmadı.
Bir de;
Mütevazı olmaya çalışırken pot üzerine pot kırdı Altunöz.
Bu çok ciddi buluşmada icraatları “ıvır zıvır” diye tanımladı, konudan konuya geçti, ne dediği de, ne anlattığı da anlaşılamadı.
Bir halk adamı olduğu izlenimini vermeye çalışırken, kendisini öyle övdü, öyle övdü ki iyice battı.
İlerleyen dakikalarda da;
Kendisini, Yıldırım’a CHP’lilerin aday göstermediğini söyleyip, ardından da “Beni Allah gönderdi” deyip, neredeyse kendini Mehdi ilan eder gibi abartınca da, salondan çıkmak zorunda kaldık artık!..

MİTİNG MEYDANI BUGÜN KAMALAK'IN

Bugün;
Bursalı Milli Görüşçüler için önemli bir gün.
Zira;
Partileri Saadet Partisi’nin lideri Mustafa Kamalak, seçim öncesi miting için bugün Burs’da olacak. Planlamaya göre Kamalak’ın Bursalılar’a sesleneceği miting, saat 16.00’da, Gökdere Meydanı’nda olacak.

SÜRE AZALDI AMA BAHÇELİ'DEN SES YOK

Bugün itibariyle;
Tam 7 gün kaldı, Türkiye’nin siyasi rotasının belli olacağı yerel seçimlere.
Ne var ki;
Akıllarda bir soru oluştu.
O da;
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye dair.
Şu ana değin;
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Bursa mitinglerini tamamlamış olmalarına ve de seçime sadece 1 hafta kalmış olmasına karşın, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Bursa miting programı halen belirlenemedi.
İşin ilginci;
Bursa’da miting yapıp yapmayacağı da henüz bilinmiyor.
Partisinin Bursa yöneticileri, olacağını söylüyorlar ancak tarih veremiyorlar ki, zaten kala kala da mitingin yapılabilmesi ve tanıtımı için sadece 3-4 gün kaldı.
Bu da;
Akıllara “Bahçeli, Bursa’da miting yapmayacak mı” sorularını getirmeye başladı.

RAKİPLERİNİ ÇIRAK ÇIKARDI!

Özlü sözü;
Propaganda çalışmaları sırasında gittiği Tuna Mahallesi’ndeki bir işyerini gezerken gördü AK Parti’nin Osmangazi Belediye başkan adayı Mustafa Dündar.
Sonra da;
Üzerinde “Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsın” yazılı bu özlü sözü, yaklaşan yerel seçimler için , rakiplerine bir gönderme olarak kullandı.
CHP adayı Erkan Aydın ve MHP adayı Necati Özensoy için, üzeri kapalı olarak “Çıraklık yapmadıkları halde bu işin ustalığına soyundular” diyen Dündar, kendisini ise “usta” olarak tanımlıyor.

YAZICIOĞLU İÇİN TOPLANACAKLAR

Bundan;
Tam 5 yıl önce 25 Mart 2009 tarihinde, seçim çalışmaları için kullandığı helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirmişti Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu.
Aradan;
Bunca yıl geçmiş olmasına karşın, Yazıcıoğlu’nun ölümü net olarak halen aydınlatılabilmiş değil ki, bu da akıllarda hala soru işaretleri yaratıyor.
Bu yönde;
Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümünde, Bursalı BBP’liler de bir anma töreni hazırladılar.
Tören, bugün saat 14.00’te Fomara Meydanı’nda yapılacak basın açıklaması ile başlayacak.