Okan TUNA

Okan TUNA

okantuna@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
MHP'deki çatlak derin bir uçuruma dönüştü
17 Mayıs 2016 Salı, 07:22
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından kurulan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, oto festivali düzenliyor.
Kısa adıyla OİB MTAL bu yıl üçüncü mezunlarını verecek.
Aynı zamanda Türkiye’nin ilk otomotiv lisesi olma özelliğini taşıyan OİB MTAL,  etkinliği 17-18 Mayıs tarihlerinde Bursa’da.
Festivalde, öğrenciler Bursa otomotiv sektörünün önde gelen firmalarının temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunacak.
Otomotiv sektörünün ihtiyaçlarına cevap verebilecek kalitede bir eğitimi sunmak için teknolojik yenilikleri yakından takip eden OİB MTAL, ilki gerçekleştirilecek olan festivali, önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi planlıyor.
Bu organizasyonda, atölye çadırı etkinliklerinin yanı sıra, bilgilendirme seminerleri, CV hazırlama, iş görüşmeleri ve söyleşiler de yapılacak.
İnsan Kaynakları Uzmanı Ali Çıraklar ve TOFAŞ Üretim Müdürü Tunçay Beyaz da etkinliğe konuşmacı olarak katılacaklar.
Gençlere başarılar.

Festivalimiz başladı

55. Uluslararası Bursa Festivali, dün saat 20.30’da, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile Klazz Brothers’ın aynı sahneyi paylaştığı muhteşem konserle başladı.
55. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında hazırlanan “Roma & Bursa Sergisi” de  AKKM Osmangazi Salonu fuayesinde izlenime açıldı.

Hem işverenin hem işçinin yanındayız

Sosyal Güvenlik Haftası ‘nda SGK İl Müdürü Erhan Karaca,  Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.
Sosyal güvenlik bilincini toplumsal bir olgu haline getirmek için çok yoğun bir çalışma gösterilmesi gerekir diyen Vali 
Karaloğlu ”Denetimle ve düzenlemelerle yetinmeyip farkındalığı artırmalıyız. Üretene destek olup, çalışanın hakkını korumaya devam edeceğiz.  SGK kurumu olarak hem işverenin hem de işçimizin yanında olacağız.” dedi.