Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BEGD’ye iş dünyasından tam destek
01 Mayıs 2016 Pazar, 00:14
Bir söz var; terzi kendi söküğünü dikemezmiş.
Lakin ben gazeteciyim dolayısıyla biraz da kendimizden bahsetmekte bir sakınca görmüyorum.
BEGD’yi bir grup idealist ekonomi gazetecileriyle birlikte 2015 yılı Ağustos ayında kurduk. BEGD Başkanı olarak, kuruluşunun üzerinden 8 ay gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen çok anlamlı bir etkinliğe imza atmış olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.
BTSO’nun destekleriyle BEGD Ekonomi Buluşmaları’nın ilkinde ‘Ekonomik Gelişmeler Perspektifinde Bursa’nın Dünü Bugünü ve Yarını’ konuşuldu. 
İsterseniz konuşmacılara bir göz atalım. 
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası eski Genel Sekreteri ve Bursa sanayi tarihinin altında imzası olan duayen bir insan Ergun Kağıtçıbaşı…
Ayrıca Anadolu’nun en büyük sanayici ve işadamı örgütü Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Başkanı Günal Baylan, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Mustafa Gürses ve BUİKAD Başkanı İpek Yalçın. 
Moderatörlüğünü Uludağ Üniversitesi İİBF öğretim üyesi Prof. Dr. Necmi Gürsakal’ın yaptığı panelin açılışında ise BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’un analizi anlamlıydı.
Açık söylemek gerekirse panele gösterilen ilgi tahminlerin çok üzerindeydi. Bu da bir gazeteci örgütüne duyulan güvenin bir eseridir. Böyle bir güvene layık olmuşsak ne mutlu bizlere.
Bu ilgi bizlere daha bir güç verdi, cesaret verdi. Doğru yolda olduğumuzu, doğru işler yaptığımızı gösterdi. 
Bundan böyle de doğru bildiğimiz yolda yürümeye Bursa’nın geleceğinde bizler de söz söylemeye devam edeceğiz.
Ayrıca basın emekçisi kardeşlerime ve temsil ettiği kurumlara da gösterdikleri ilgi için şükranlarımı sunuyorum.

BHİD’de Bozali dönemi

Bursa Halkla İlişkiler Derneği BHİD’de  önceki akşam genel kurul heyecanı yaşandı. Mevcut Başkan Serdar Ömeroğulları’nın aday olmadığı genel kurulda Bedirhan Bozali ve Yusuf Ziya Yüce başkanlık için yarıştı. Bozali listesi 43 oy alırken, Yusuf Ziya Yüce 39 oyda kaldı.
Böylece BHİD’de Bedirhan Bozali dönemi başladı.
Bozali, derneği daha güçlü hale getirmek için çalışacaklarını belirtirken ilk etapta yeni üyelerle derneğe taze kan kazandıracaklarını vurguladı
Bozali ve ekibini kutluyordum.