Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BTSO’dan smaç, TÜYAP’tan müthiş’ blok’
21 Kasım 2015 Cumartesi, 07:42
BTSO, TÜYAP işbirliği Bursa’da yeni fuarlara kapı aralamayı sürdürüyor.
Bursa Türkiye’nin fuar merkezi olma yolunda emin adımlarla yürüyor.
İkili, yanlarına Maden-Mermer Üretici ve Sanayici İşadamları Derneği (MADSİAD)’ı da alarak dünyada ilk kez Blok Mermer Fuarı’nı düzenleyecek. 
Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25-28 Kasım 2015 tarihleri arasında uluslararası ölçekte gerçekleştirilecek fuara 12 ülkeden 148 firma ve firma temsilcisi katılacak.
Bu fuar dünya mermer rezervinin yüzde 40’ına sahip ülkemiz için gerçekten çok önemli.
Ama bundan daha önemlisi mermerin katma değer oluşturularak ihraç edilmesidir.
40 bin metrekarede hazırlanan fuarda, 870 blok mermer, 600’ün üzerinde renk ve desen sektör paydaşlarıyla buluşacak. 
1 milyar dolarlık iş hacmi oluşturulması hedefleniyor.
Müthiş rakam.
Eminim birçoğunuz voleybol maçını izlerken spikerden, “Neslihan’ın smacı ve Gözde’nin bloğuyla seti ya da maçı kazandık” sözünü duymuşsunuzdur.
Belki ne alaka diyebilirsiniz ama bir müsabaka yalnız vurulan smaçla ya da yapılan blokla kazanılmaz. 
Smaçda lazım, ‘blok’da… 
Dolayısıyla dünya mermer liginde belki seti kazanmış olabiliriz ama maçı kazanmamız için daha çok smaç ve bloklara ihtiyacımız var.

Aytemiz’e büyük ilgi

Sönmez tesislerinde faaliyete geçen Aytemiz Petrol dün pompada başlattığı net yüzde 7 indirimle Bursalıların ilgi odağı oldu.
Sönmez Aytemiz işbirliğiyle başlatılan kampanyaya ilgi yoğun olunca yetkililer de kampanyayı hafta sonuna kadar uzatmayı kararlaştırdılar. 
Bursalılar cumartesi ve pazar günü de İstanbul Yolu Sönmez Tesisleri’ndeki Aytemiz Petrol’den yüzde 7 indirimli akaryakıt alabilecekler.

Eleco 2015 başlıyor

TMMOB Elektrik Mühen-
disleri Odası Bursa Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 9. kez gerçekleştirilecek ‘Eleco 2015 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Konferansı ve Sergisi’ 26-28 Kasım’da Bursalılar’la buluşacak.
BAOB’da düzenlenecek konferansta elektrik-elektronik mühendisliği alanında birçok ülkeden araştırmacı, mühendis, bilim adamları ve endüstride çalışan uzmanlar bir araya gelerek çalışmalarını sunacaklar.
Yani, elektrik iki gün boyunca BAOB’da yanacak.

Halkla ilişkiler sıradan mı, önemli mi?

Tophane Rotary Kulübü ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD) birlikte düzenlediği ‘İş’te Halkla İlişkiler Paneli’nde konuşan Tophane Rotary Kulübü’nün Başkanı Yalçın Aras’ın  sözleri dikkat çekici:
“Halkla ilişkiler nedir diye araştırırken şöyle bir tarifle karşılaştık. Halkla ilişkiler sıradan olmakla önemli olma arasındaki farktır”
Anlayana tabii