Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Endüstri zirvesi rekora koştu
15 Aralık 2015 Salı, 07:23
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen Bursa Endüstri Zirvesi gerçekten şanına yakışır biçimde sona erdi.
Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında açık kalan fuarda hedefler aşıldı 40 ülkeden 45 bin ziyaretçinin beklendiği fuarı tam 48 ülkeden 52 bin 770 profesyonel ziyaretçi gezdi. 
Bu bir rekor…
Tüm olumsuzlukların kol gezdiği bugünlerde Bursa fuarlarının 2015 yılını rekorla kapatması Bursa’nın gücünü bir kez daha ortaya koymuştur.
Zirve bir anlamda Bursa’nın da yüz akı oldu.
Bu başarı, Türk fuarcılığının marka ismi TÜYAP’ın yanı sıra Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu BTSO ve Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) Makine İmalatçıları Birliği (MİB)  Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) kısaca tüm paydaşların oluşturduğu sinerjinin bir sonucudur. 
Bu başarıda katılımcıların katkısı ise çok önemli… Çünkü fuara adam gibi hazırlanmışlardı.
Bu arada fuarda sergilenen ileri teknoloji ürünü makineler adeta kapışıldı.
Tüm tarafları kutluyorum.

***

Orakçıoğlu’ndan başarının ipuçları

Damat, Tween ve D’S Damat markalarını bünyesinde barındıran Orka Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu BTSO üyeleriyle bir araya geldi.
‘Bir Türkiye markası ve dünya vizyonu’ sunumuyla tecrübelerini paylaştı.
Orakçıoğlu’na göre başarının arkasında kim var?
“Tüm zorluklarla başa çıkmanın yolu iyi bir ekipten geçer. Başarının sırrının ekip işi olduğuna inanıyorum. Çok sevdiğim bir söz var. ‘Gücünüz, zincirin en zayıf halkası kadardır’. Diğer halkalar ne kadar güçlü olursa olsun en zayıf halkayı güçlendirmek her kuruluş için önemli olmalıdır”
BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk da Akademi projesine çok önem verdiklerini belirtirken,  2014 Haziran’dan bu yana proje kapsamında 7 bin 500’ü aşkın başvuru yapıldığını belirtiyor.