Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İki mektup tek istek
08 Aralık 2015 Salı, 07:35
Bursa’nın yıllardan beri merkezi hükümetten hak ettiğini bir türlü alamadığını söyledik durduk.
Birçok projenin ya yılan hikayesine döndüğünü ya da hala kazma aşamasına bile gelmediğini belirttik. 
Hatta bazı projelerin Bursa’dan başka kentlere kaydırıldığını, buna sessiz kaldığını, kimsenin yumruğunu Bursa adına masaya vuramadığını yazdık. Teşvik sisteminde dezavantajlı konuma düşürüldüğünü belirttik.
Fakat bu dönem Bursa’nın iki bakanla temsil edilmesi umutları artırmış görünüyor.
Umuyorum öyle olur?
MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman her iki bakana ayrı ayrı yazdığı son derece nazik mektupta önce her iki bakanı kutluyor başarılar diliyor ve şunları söylüyor;
“Bursalı hemşerilerim Adalet ve Kalkınma Partisine her dönem üst düzeyde bir oranla katkı sağlamış olmasına rağmen hak ettiği hizmetlerin karşılığını maalesef bugüne kadar alamamıştır. Bursa hep üvey evlat muamelesine maruz kalan vilayetlerden biri olmuştur. Kabinede 2 Bursa milletvekilinin bulunması inanıyoruz ki Bursa’nın hayrına olacaktır. Bursa’nın birikmiş sorunları vardır. Bursa’ya sunulacak her hizmette desteğimizi esirgemeyeceğimizden emin olmanızı dilerim”
Gördüğünüz gibi iki mektupta tek bir istek var; O da Bursa’nın hak ettiğini alabilmesi.
 Son derece halisane…
Belli ki amaç üzüm yemek…

***

İstihdam buluşmasına büyük ilgi

Merinos AKKM,  insan kaynakları ve istihdam buluşması gibi çok önemli bir etkinliğe imza atı.
Çünkü bu ülkede en önemli sorunlardan birisi işsizlik… 
Büyükşehir Belediyesi, Bursa Valiliği, Bursa Kent Konseyi, Bursa Çalışma ve İş Kurumu (İş Kur Bursa) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)’nun ortaklığında düzenlenen 4. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması’na gösterilen ilgi de dikkat çekiciydi. Tam 165 firmanın 189 stant açtığı etkinlikte 3 konferans,35 firma sunumu 16 sertifikalı eğitim programı verildi.
Emeği geçenleri kutluyorum.