Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Karacabeyliler bu toplantıyı kaçırmasın
27 Mart 2016 Pazar, 08:04
İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Bursa’da özelikle Karacabey ve Mustafakemalpaşa özelinde o dönem oldukça tartışıldı. 
Çünkü bir yerden geçse tarım alanı heba oluyor. Öbür taraftan geçse koruma alanı gidiyor.
Ben de demiştim ki aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali en iyisi gelin ‘otoban’ı toprağa gömelim’. Yani ovanın altından tünelle geçirelim, üstelik yanına demir yolunu da koyalım.
Ama kimse toprağa gömmeyi göze alamadı.
Ne imiş; maliyeti yüksekmiş. Yerim sizin maliyetinizi kardeşim…
İstanbul’a bol sıfırlı dolar tutarlı yatırımlar yapılırken maliyeti düşünen yok.
Neyse…
Geldiğimiz noktada Karacabey Belediyesi, ülkemiz tarihinin en büyük yatırım hamlelerinden biri olan otobanın ilçe sınırları içerisinde kalan güzergâhları ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenleyecek. 
29 Mart 2016 Salı günü saat 11.00’de Atatürk Kültür Parkı ‘nda Ali Hayri Dörter Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantıda“Kamulaştırma ve İmar Planı Çalışmaları” ele alınacak
Karacabeylilerin bu toplantıyı kaçırmamasında fayda var.

Ömeroğulları’ndan ‘Hiç’li final

Bursa Halkla ilişkiler Derneği (BHİD) Başkanı Serdar Ömeroğulları derneğin çıtasını oldukça yukarı taşıdı. Sempatik kişiliği, iş bitiriciliği herkesin takdirini kazandı. Bu da derneğe olan ilgiyi önemli ölçüde artırdı.
Baksanıza kendisinin aday olmayacağı 28 Nisan’daki genel kurulda başkanlık için iki aday birden yarışa girdi. Derneğin 100 civarında da üyesi bulunuyor.
Kendisi yeni dönem için aday değil ama 2013 yılında kendi yönetiminde başlatılan ‘HİÇ ‘ Halkla İlişkiler Çalışmaları ödüllerini 21 Nisanda düzenlenecek törenle sahiplerine teslim edecek. Kısaca, finali hiç ödülleriyle yapacak.
Yeni dönem için ben de varım diyen adaylardan birisi UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce diğeri de Şaypa Kurumsal İletişim Müdürü Bedirhan Bozali…
Benim önerim yarışın genel kurul ortamında bitmesi. 
Ödüllere ilişkin;
‘Hiç’ ödülleri, Bursa’dan ulusala taşınan ender etkinlikten birisi…
6 farklı kategoride verilecek ödüller için 5 farklı organizasyon komitesi çalışma yürüttü, ince elenip sık dokunuldu. 
Jüri 2 Nisan’da toplanıp ödüle değer bulunan çalışmaları açıklayacak.
Ödül alacakları şimdiden kutluyorum.

Ünver Group’a büyük ödül

Bursa Kayapa Islah Organize Sanayi Bölgesi’nde, 13 bin metrekarelik alanda 210 kişilik kadrosuyla otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve global tedarikçi olma yolunda çalışmalarını sürdüren Ünver Group, Tofaş’ın en büyük ödülü olan Kalite Ödülü’ne layık görüldü.
Otomotiv ana sanayinin öncü kuruluşlarından olan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ tarafından, iştirakçilerinde katılımıyla Bursa’da düzenlenen “Birlikte Büyüyoruz” ana temalı toplantıda Ünver Group’a verilen Kalite Ödülü’nü Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş aldı.
Kalite çıtasını giderek yükselten, bunu da aldığı ödülle perçinleyen Ünver Group’u ben de kutluyorum.