Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Korkunun ecele faydası yok…
15 Mart 2016 Salı, 07:10
Bu gün canım çok sıkkın, moralim çok bozuk.
Bu yüzden sizlere ne ihracattan, ne ithalattan, ne cari açıktan, ne enflasyondan, ne yatırımlardan, ne ıskaladığımız büyüme hedeflerinden bahsedecek durumda değilim.
İnanın klavyeye bile elim gitmiyor.
Nasıl gitsin ki; Ankara’da can evimizde 5 ay içinde 3. kez kalleşçe bir saldırı daha yaşadık.
Öncelikle bu kalleşçe saldırıyı gerçekleştirenleri ve arkasındaki hainleri şiddetle ve nefretle kınıyorum. 
Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, ulusumuza da başsağlığı diliyorum.
Şunu herkesin iyi bilmesi lazım ki; bu ülke masa başında kurulmadı. Masa başı oyunlarla da dağıtılamayacak kadar da güçlüdür.
Bundan sonra bize düşen metanetli olmak birlik ve bütünlüğümüzü en üst düzeye çıkarmaktır.
Emin olun Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet birimlerimizin inanılmaz mücadelesi, insanüstü gayretleri sonucu kazdıkları çukura gömülen teröristler ne yapacağını şaşırmış deli dana gibi sağa sola saldırmaktalar. Ama nafile. 
Korkunun ecele faydası yok.
Terör ya bitecek ya bitecek.
Ayrıca Türkiye bu oyunlara gelmeyecek kadar vakur ve güçlüdür.

Balkantürksiad’ın ‘Bilek’ine kuvvet


Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) 3. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Levent Bilek görevi Aytuğ Onur’dan devraldı.
Oybirliğiyle göreve seçilen Bilek’in yönetim kurulu “İskender İskenderoğlu, Fatih Şakir, Olcay Özgön, Engin Gümüştaş, Süleyman İnan, Mümin Karacakayalılar, Rıdvan İşbaşaran, Emre Varlık, Mehmet Küçükyalçın, Sinem Toplan, Ümit İşmen, Özleyiş Şimşek, Baha Boztekin, Hakan Oka’dan oluştu.
Bilek ve ekibine başarılar diliyorum.

Berlin’den istediğimizi aldık


Bu yıl 50. si düzenlenen ve dünyanın en etkili fuarlarından ITB Uluslararası Berlin Fuarı’ndan istediğimizi alarak döndük.
Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu ”Kuvvetli bir ekiple yer aldığımız fuarda ziyaretçilerin yanı sıra tur operatörlerinin ve acentelerin ilgisi bizleri mutlu etti. Bu organizasyonların getirilerine önümüzdeki dönemlerde hep birlikte şahit olacağız.”diyor

“Tasarımın her dili”  İnegöl’de konuşulacak…


Mobilya sektöründe Türkiye’nin üretim üssü haline gelen İnegöl, 160 ülkeye yaptığı 350 milyon dolarlık ihracatla da sektöre adeta damgasını vuruyor.
Tabii ki bu noktaya gelinmesinde üretim kalitesinin yanında tasarım, inovasyon büyük yer tutuyor.
Bu bağlamda İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) da ilki geçen yıl yapılan “I’m Design” organizasyonunun ikincisini 22-26 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirecek. “Tasarım Her Dili Konuşur” ana temasıyla düzenlenecek I’mDesign’a katılmak için dünyaca ünlü tasarımcılar Türkiye’ye gelecek.
Kısaca İnegöl, tasarımda zirve yapacak, mobilyaya değer katacak.