Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Muhasebecilerde Sönmez gösteri
22 Mart 2016 Salı, 06:57
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO)’da Çağdaş Grup bünyesinde 9 Nisan’da yapılacak önseçim yarışı kızıştı.
Adaylardan mevcut oda başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, BSMMMO’da düzenlediği aday tanıtım toplantısını adeta şova dönüştürdü. Üyelerin ilgisi dikkat çekiciydi.
Dikkat çekici bir nokta da Bursaspor’la işbirliği vurgusuydu. Bursa’ya Bursaspor’a ve cumhuriyete sahip çıkacaklarının altını çizmesi de çok önemli bir ayrıntıydı.
Söylediğine göre, Bursaspor yönetimiyle işbirliğine önem verilecek. Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Bursaspor’un mabedinde Candan Erçetin’li muhteşem bir kutlama yapılacak. 
Tabii ipi tekrar göğüslemesi halinde…
Sönmez çok iddialı bir hedef daha koydu ortaya…
Diyor ki;
“BSMMO, TÜRMOB bünyesinde 4. büyük oda konumundayız. Bu yetmez. BSMMMO’yu en büyük, en güçlü ikinci oda haline getirmeyi hedefliyoruz”
Bu hedefe şapka çıkarılır.
Çünkü bayağı iddialı… Ama olmaz diye bir şey yok. 
İhracatta ikinci sırada bulunan kentimizin muhasebecilerinin de kendi örgütünde en güçlü ikinci mesleki kuruluş olması imkansız olmasa gerek.
Fakat bunun için birinci koşul inanmak, ikinci koşul inanç doğrultusunda çalışmaktır.
Sönmez de oldukça iddialı vesselam.

Metin Carav’dan zamansız veda


Metin Carav Bursa’daki ilk ekonomi gazetecilerinden birisiydi. 32 yıl boyunca aralıksız mesleğe hizmet etti. Birlikte sayısız haber takip ettik. Birlikte ne valiler ne belediye başkanları ne başbakanlar, bakanlar eskittik.
Ama yolculuğumuz buraya kadarmış dostum. Zamansız ayrılışınla bizleri ve tüm sevenlerini üzdün. Mekanın cennet olsun.
Geride kalanlara sabırlar diliyorum.

Zafer Plaza’da şans sizden yana


Zafer Plaza AVM ziyaretçilerine kazandırmaya devam ediyor.
16 Kasım 2015 Zafer Plaza tarafından başlatılan ‘Şans Sizden Yana’ kampanyası 31 Mart’ta bitiyor. 75 liralık alışveriş yapanlar arasından yapılacak çekilişle iki adet FİAT 500X kazanacak. Çekiliş tarihi ise 2 Nisan.