Orhan ÇELİK

Orhan ÇELİK

orhan.celik@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘Şahin’ler yüksek uçar
05 Şubat 2016 Cuma, 07:22
Oyların eşit çıkması nedeniyle biliyorsunuz GESİAD 13 Şubat 2016 tarihinde olağanüstü genel kurula gidiyor.
Başkan adaylarından Uğur Şahin ziyaretimize geldi; projeleri konuştuk. Açık söyleyeyim; hepsi somut, hepsi çok iddialı.
Örneğin GESİAD evi ki bence çok önemli. Neden olmasın.
Kazanması halinde ilk sinerji toplantısında 25 yeni üye kazandırmayı planlıyor. Bir çırpıda 25 üyenin katılımı sanırım ilk olur.
Ama asıl önemlisi GESİAD’ı uzun vadede ulusala açma düşüncesi…
Ben bu konuyu çok önemsiyorum. Genelde hep İstanbul’da genel merkez kurulur Bursa’ya şube açılırdı. Yani Bursa İstanbul’un arka bahçesi ya da sıçrama taşı olarak değerlendirilirdi.
 Şahin bu algıyı tersine çevirmek istiyor.
Sonuna kadar da haklı.
Ayrıca üye sayısını ise 300’e çıkarmak niyetinde.
Uğur Şahin “Sloganımız ‘Üyeler için güçlü, üyeleri ile güçlü GESİAD’dır” diyor.
Çok ilginç bir söz daha; “Biz rakiplerimize şunu dedik; bizler seçilirsek biz yönetelim siz denetleyin. O yüzden de denetim kurulu listesine rakip listeden aday yazdık”
Vallahi ne yalan söyleyeyim; böylesini de ilk kez duydum.
Demek ki ‘Şahin’ler boşuna yüksek uçmuyor.

BTSO kalitesini tescilledi


Bursa iş dünyasına yönelik önemli projeleri hayata geçirerek uzmanlık merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ‘Akreditasyon Belge Yenileme Denetimleri’nden başarıyla geçerek, kalitesini bir kez daha tescilledi.
 BTSO, çalışmaları ve ortaya koyduğu vizyonla Türkiye’deki oda ve borsalara örnek olmaya devam ediyor.

Uludağ Lions’un 30. gurur yılı


Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Uludağ Lions Kulübü kuruluşunun 30. yılını Altınceylan’da düzenlenen toplantı ile kutladı.
Uludağ Lions Kulübü Başkanı Mustafa Enver Yılmaz “Çok değerli ailem. Sizlerle bu gece hizmet hayatında 30 yılını deviren Uludağ Lions’un haklı gururunu yaşamaktayız.” diyor.
Ben de nice yıllar diliyorum.

EMİTT’E Mudanya rüzgarı


Emitt, Doğu Akdeniz Fuarı’na bu yıl ikinci kez stant açarak katılan Mudanya Belediyesi fuara damga vuranlar arasındaydı.
Bu yılki konseptini ‘Barış ve Kardeşliğin Başkenti’ olarak belirleyen Mudanya; biliyorsunuz bu konuda Guinness rekorlar kitabına da adını yazdırdı; hem gurur verici tarihini tanıttı hem de yöresel ürünleri pazara sundu
Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen “Mudanya Belediyesi olarak bu seneki konseptimizi Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya olarak belirledik ve tüm dünyayı barış ve kardeşliğe davet ettik. Emperyalist güçlerin diz çöktürüldüğü Mudanya mütareke antlaşmasının imzalandığı Mudanya Mütareke Evi, standımızın ana görüntüsü oldu” diyor
Evet, ben de ziyaret ettim, gerçekten çok anlamlıydı, kutluyorum.