Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

mesutozcan@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Evlilik check-listine estetik dokunuş
08 Mayıs 2016 Pazar, 08:31
Hayali kurulan evlilik günü hazırlıklarının check-listi planlanıldığı gibi gidiyor; gelinlik - damatlık seçildi, davetiye ve mekan seçimi yapıldı, organizasyon firması sizin mutluluğunuz için hummalı çalışıyor. Peki siz kendiniz için ne yapıyorsunuz? Gecenin başrol oyuncuları gelin ve damattır. 

O beklenen gün tüm gözler sizin üzerinizdeyken canlı, sağlıklı, aydınlık bir cilt, formda bir bedenle kendinizi daha özgüvenli ve rahat hissedersiniz. 

Günümüz evlilik hazırlıklarının check- list detayları arasında sağlıklı ve güzel bir görünüm için yapılabilecekler de yer alıyor. 
Evlenecek çift hazırlıklarını sürdürürken o günün hayalinde belki de hiç istemedikleri kadar formda ve güzel gözükmek istiyor. 

Diğer bir açıdan birçok kişi düğün fotoğraflarında ve kamera çekimlerinde nasıl görüneceklerini önemsiyor. Nihayetinde bunlar yıllar boyunca saklanacak, kuşaktan kuşağa aktarılacak hatıralar. Bu nedenle gençler hayatlarının dönüm noktası olarak gördükleri evlilik için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyorlar.

Düğün öncesi estetiği ister cerrahi bir uygulama olsun, ister ameliyatsız estetik ve medikal uygulamalar olsun, hepsi için en uygun mevsimde ve aydayız.

 Dönem itibariyle estetik açıdan evlilik hazırlıklarını sürdüren çiftler; burun estetiği, jinekomasti (erkekte meme büyümesi), meme büyütme ve dikleştirme, genital estetik ile bölgesel incelme için lazer lipoliz, lazer liposuction, liposuction gibi operasyonlara ağırlıklı olarak başvuruda bulunuyor. Medikal estetik dediğimiz; botoks, dolgu, zayıflama yöntemleri, cilt bakımı cerrahi dışı yoğun talep aldığımız uzmanlıklarımız.  Yaklaşan düğün günü için diğer işlere dalıp kendi sağlığınız ve güzelliğiniz için yapmanız gerekenleri es geçmemek adına planlanan estetik işlemlerin süreçleri de oldukça önemli. 
Hayatlarının dönüm noktasına hazırlanan gençler için estetik operasyonların en az 2 ay önce, küçük lokal işlemlerin en az 1 ay önce, cilt bakımı ve benzeri medikal uygulamaların ise en az 2 hafta önce tamamlanmış olması; ameliyatsız bölgesel incelme işlemlerine ise en az 2,5 ay önceden başlanmış olması gerektiğinin altını çizmekte fayda var.