Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘29 Ekim’ denilince, Nilüfer!
25 Ekim 2016 Salı, 04:44
Birkaç yıldır...
Milli bayramlar için resmi törenler, yürüyüşler ve resepsiyonların yapılıp yapılmayacakları, tartışma konusu oluyor.
Terör eylemleri nedeniyle yaşanan büyük kayıplar ve tutulan yas ile yeni terör saldırısı olasılıkları nedeniyle kutlamalar yapılamıyor.
15 Temmuz’un ardından...
Türk Ordusu’nda, FETÖ/PDY tarafından yapılan başkaldırı nedeniyle de 30 Ağustos’un iptali gerçekleşti ve doğru karar olarak yorumlanıyordu.
29 Ekim yaklaşırken...
Başkent Ankara’daki ana törenler ve resepsiyonun iptal edilmesinin ardından, Bursa’da da soru işaretleri ve tartışmalar ortaya atıldı.
Bu yıl...
İlginç durum oluştu.
Valilik, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüyüşüne izin vermedi, ancak Nilüfer Belediyesi’nin yürüyüşüne, vize çıktı.
Büyükşehir Belediyesi’nin, Gökdere-15 Temmuz Demokrasi Meydanı arasında yapılmasını planladığı ‘Fener Alayı’, iptal edildi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda, ardından farklı etkinliklerin de yer alacağı yürüyüşü dün duyurdu.
Nilüfer; 29 Ekim’in yüksek katılım ve yüksek sesle kutlandığı merkez olarak anılmaya devam ederken, bu yılın programı açıklandı.
Başkan Bozbey, “Nilüfer’de, binlerce yurttaşımızın katılımıyla, 2006 yılından bu yana 29 Ekim kutlamalarında alanlardayız… Yan yana, birlik-beraberlik içinde, bu büyük bayramın coşkusunu hep birlikte yürüyerek yaşıyoruz.” diyor.

Gözler bugün Bursa’da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bugün Bursa’da, Osmangazi Belediyesi’nin Soğanlı’daki kentsel dönüşümünün yeni etabının temelini atacak.
Kentlerin imarını belirleyen Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’nin yenisinin yürürlüğe girmesi, ‘yeniden’ uzatılacak mı?
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Uzatılacak gözüküyor” demişti, yanıtın bugün alınması bekleniyor.

İmarda ‘yönetmelik’ tartışması

Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’nin cazip mevcudundan yararlanmak için 21 Mayıs 2014’ten önce süreç başlangıcı gerekiyor.
Mülkiyet ile inşaat sahipleri arasında, 21 Mayıs’ın öncesiymiş gibi sözleşmelerin imzalandığı, bu belgenin de geçerli kılınması nedeniyle hukuki boşluk oluştuğu ve faydalanıldığı konuşuluyor.

Karayalçın’ın Bursa sevdası CHP’de dikkatleri çekiyor

Murat Karayalçın, Bursa’da.
Bugün CHP İl Başkanlığı’nın Salı Söyleşileri’nde konuşacak.
Nilüfer ve Mudanya’da bugün, Gemlik, Orhangazi, İznik ve Yenişehir’de de yarın ilçe örgütlerini ziyaret edecek.
CHP’li Nilüfer ve Mudanya’nın belediye başkanları da, durakları arasında.