Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti, Büyükşehir’e Arınç’ı aday yapar mı?
28 Ekim 2013 Pazartesi, 08:14

AK Parti’nin Bursa teşkilatları, dün sandık başındaydı.
Belediye başkan adaylıkları için tercihleri, düşünceleri yorumları soruldu.
2009’a kıyasla…
Aile fotoğrafı, bütünsellik taşımıyor.
Dün, yazmıştık.
Tek aday adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Şanlıurfa için de adaylığa adı geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile kendi adaylık düşüncesiyle bilinen İl Başkanı Sedat Yalçın’dan yana olanlar…
Çelik’in yakınındaki bazı önemli isimler, Altepe’nin adaylık başvurusunun fotoğrafında, dikkati çekiyorlardı.
Bu taraftan, bölmek ve engel olmak isteyen görüntü sergilenmiyordu. Mensup belediye başkanına, kayıtsız kalınmıyordu.
Diğer yandan Çelik, kenti yönetmeye özel talep düşüncesini deklare etmedi, ancak Genel Başkan’ın vereceği her göreve hazır…
Yalçın, canlı yayını gerekçesiyle İstanbul’daydı. Yönetim kurulu, tutumsal katılım soyutluğu sergiliyordu.
Adaylık düşüncesinin artık aşikâr olması, yönetimsel konumu ve tarafsızlık açısından, Ankara’yı düşüncelere itmiş oluyor.
AK Parti’nin Bursa’daki teşkilatında, üçlü ayrışma gibi durumun oluşması, yerel seçimin süreç yönetimi açısından, Ankara’nın gündeminde, takibinde bulunuyor.
Bütünsellik, plan ve program içerisinde yerel seçimlere gidilebilmesi için Bursa’yla ilgili kararın önemi de arttı.
Aile fotoğrafını, çalışma verimliliği ve istikrarını gözetme gerekçesiyle başka ismi karara bağlamayı ele alabilir.
Bursa’nın 2.5 yıldır milletvekilliğini yürüten, hükümette önemli görevleri yürüten Bülent Arınç, son dönemi nedeniyle Bursa için de orta yol formülü yapılabilir.
Kentteki iç rekabet, Ankara’da çok yakından izlenirken, Altepe’nin aday gösterilme eğilimi, her şeye rağmen devam ediyor.
Sahi…
Geçtiğimiz haftalarda, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Sakarya’nın ilçesi Sapanca’da toplantı yapıldı mı?
Toplantı yapıldı ise, bulunanlar kimlerdi ve hangi nedenle oradaydılar, ayrıca Bursa’dan katılan var mıydı?

AK Parti’den kınama!

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız, CHP yönetimindeki Nilüfer Belediyesi’nin “Cumhuriyet” özel etkinliğine ait alandaki hazırlığın tahrip edilmesini kınadı.
Atatürk’ün portresinin, kentlilerin katılımıyla canlandırılacağı alana, meçhul kişi veya kişilerce zarar verilmesini eleştirdi.
İlçe belediyesinin Cumhuriyet Yürüyüşü’ne bu yıl da katılacağını ifade ederken, “Cumhuriyet, tüm halkın otak değeridir. Ben de, orada olacağım. Farklı siyasi görüşlerden herkesi de, yürüyüşe katılmaya davet ediyorum” diyor.
Alpaslan, Nilüfer Belediyesi’nin Avrupa Kalite Ödülü’nü kazanmasını da, “Kazanılmış ödül, bir değerdir.” şeklinde değerlendiriyor.