Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti’de, adaylara sosyal medya talimatı!
21 Nisan 2015 Salı, 07:53
AK Parti ve hükümeti, sosyal medyaya yönelik eleştirel tutum ve adımları nedeniyle tartışma konusu olurken, önyargısız ve tarafsız değerlendirmek     gerekiyor.
Gezi olayları yaşandığında…
Twitter üzerinden, bazı kentlerde eylemlerin yaşandığı ifade edilirken, tepki ve hayretin düşüncelerini taşıyorduk.
Bursa olarak…
Bir bankaya TOMA’nın girdiği ve tazyikli su sıkıldığı gibi yalan ortaya atılıyordu.
Olaylı yürüyüşten söz edilen İzmir karayoluna tedirginlik çıktığımızda, taşıtlar seyrek geçiyor ve bir an önümüze çıkan, iddia edilen eylemciler değil bir köpek     oluyordu.
Türkiye için…
TOMA’nın üzerinden geçtiği gerekçesiyle paylaşılan bir fotoğrafın da, başka ülkede balina tarafından ısırılan insana ait olduğu     anlaşılıyordu.
AK Parti, sosyal medyanın milletvekili adayları tarafından mutlak, etkin ve doğru şekilde kullanılması için kılavuz yayınladı.
Başarılı kullanımın, püf noktaları veriliyor.
Tartışmalara çekilse de…
Sosyal medyanın önemini ve gücünü kabul eden AK Parti Genel Merkezi, adaylardan uymaları istenen Dijital Seçim Kılavuzu’nda, 37.7 milyon internet kullanıcısına dikkati çekiyor.
Elde bulunan bilgi ve verilere dayalı olarak, “Seçmen niteliğine sahip internet kullanıcılarının hemen hepsinin sosyal medyada aktif oldukları bilinmektedir.” deniliyor.
Yayınlanan çalışma, herkes için sosyal medya dersi gibi içeriğe sahip bulunurken, AK Parti’nin kurumsal internet sitesinden temin     edilebiliyor.

YENİ ADAYLARIN, TWİTTER KARNESİ…

AK Parti’nin farklı tartışmalara neden olan aday listesinde, yeni adayların da Twitter’daki durumunu ele aldık.
İlk sıradaki Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 338 bin takip edeni olması, yeniden seçilmesi durumunda en çok takip edilen olma konumunu getirecek.
Adaylıkta 2. sıradaki Emine Yavuz Gözgeç’in 300 ve ardındaki Cemalettin Kani Torun’un 1000, diğer sıralarla Bennur Karaburun’un 160, Dr. Gürsel Dönmez’in 650 ve Zekeriya Birkan’ın 60 dolayında takip edeni var.
Adaylık elde eden Yüksel Yeni’yi, kentten listeye girenler arasında 8 bin takipçisiyle en çok takip edilen olarak görüyoruz.
Yeniden aday gösterilmeyenlerden milletvekili Mustafa Öztürk, 5 bin 900 dolayındaki yüksek takiple dikkati çekiyor.

ŞAHİN, SOSYAL MEDYADA “EN ÇOK” TAKİP EDİLEN…

AK Parti, milletvekili adaylarından sosyal medyanın etkin kullanımını isterken, Bursa’da bazı milletvekili ve adaylarını inceledik.
Twitter’ı dikkate aldık.
Milletvekili Hüseyin Şahin, ne söylediği ve ne paylaştığı en çok merak edilen olurken, 27 bin 500 takip edeni bulunuyor.
Şahin gibi…
Yeniden aday gösterilenlerden Hakan Çavuşoğlu’nun 12 bin 500, Önder Matlı’nın 8 bin 250 ve İsmet Su’nun 2 bin dolayında takipçiye sahip olduğunu görüyoruz.

YENİDEN SEÇİLEN ALTEPE, BUGÜN MECLİS SINAVINDA!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, görevine yeniden seçilmiş olmasıyla kentin yerel yönetim tarihine geçerken, bugün gözler mecliste olacak.
Saat 17:00’de…
Altepe’nin ilk döneminin son yılına ilişkin 2014 Faaliyet Raporu, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ele alınacak.
Yeni oluşan meclislerde, önceki dönemin son çalışma raporları, muhalefet tarafından pek eleştirilmiyor, tartışılmıyor.
Yeni dönem için…
Uyarı ve temenni oluyor. 
Genel seçim sürecini dikkate alırsak..
Bugüne, özel merak var.