Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti’de ‘Nilüfer’ klasiği!
12 Mayıs 2016 Perşembe, 06:43
Nilüfer…
Türk Siyaseti’nin bir laboratuvarı ve üzerinde tez yazılabilecek bir ilçe olma özelliğini, yıllardır devam ettiriyor.
Dönemin rüzgarıyla seçilen DSP’li belediye başkanlarında, “Bülent Ecevit’in şapkasından çıktık” diyenler vardı, ancak…
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sonrasıyla CHP’den 3 kez seçilerek de, bugün  toplam süresiyle 17 yıldır görevi başında bulunuyor.
Bozbey’in yoluna devamında, ilçe yerelinin dünya görüşü ve siyasi konjontürel gerekçeler ortaya atılırken, üretilen iddialar da bulunuyor.
Her şeye rağmen…
Bazı önemli büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarına, idari ve hukuki gerekçelerle dokunan AK Parti hükümetlerinin döneminde, yaptırım da yoktu.
Dün…
Gazetecilerle buluşan AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, ağır suçlamalarıyla zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
Düzensizlik, yolsuzluk ve usulsüzlüklük suçlamalarıyla dikkati çeken AK Parti, profesyonel hazırlatılmış eleştirel bir filmi de izletti.
Kentsel dönüşüm için…
Büyükşehir Belediyesi’yle görüş ayrılığı yaşayan Bozbey’e ağır suçlamayla da “Kentsel dönüşüme karşı çıkarak, halkının can ve mal güvenliğini düşünmüyor” diyordu.
Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarını, ilçe halkına teminat gösteren Çolak, Bozbey’in görevine devam etmesi karşısında herhangi bir açığa alınma ve sayıştay raporu olmadığının hatırlatılması üze-rine, “Yaptıklarını kanunlara uyduruyor” cevabıyla dikkati çekti.

Büyükşehir’den Orhaneli’ne ‘spor ateşi’


Büyükşehir Belediyesi, il sınırına dönüşümle bağlanan yeni ilçelere icraat, kalkınma ve canlılık getiriyor. 
Orhaneli’nde düzenlenen ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik Ve Oyun Günleri’, katılımcılarıyla renkli görüntelere sahne oldu.
Başkan Recep Altepe, çocukları, spora teşvik ve sağlıklı bireyler yetişmesine sağlamak için spor etkinliklerine önem verdiklerini vurguluyor.

‘Hayırsever’ buluşması, kongre için


Milli eğitime katkılarla…
Bursa’ya okullar kazandıran Çağdaş Eğitim Kooperatifi ( ÇEK), 14 Mayıs’ta genel kurul toplantısı yapılacağını duyurdu.
ÇEK, kızların temel eğitimlerini yapabilmelerini ve yükseköğrenimlerini misyon edinirken, eğitimi tevşik eden uygulamalarıyla dikkati çekiyor.

AK Parti, CHP’nin Nilüfer’ini canlı yayınla AS TV’de konuşacak


AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, AS TV’de bugün saat 20:30’da canlı yayınla ‘Kent ve Vizyon’ buluşmamıza konuk oluyor.
Dünkü basın toplantısıyla  CHP’nin yönetimindeki ilçe belediyesine yönelik sert açıklamalarıyla gündeme gelen Çolak’la Nilüfer’e odaklanacağız.