Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Partili vekil konuştu: Bursa’ya 15 milyar TL!
31 Aralık 2014 Çarşamba, 05:10
AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, hükümetin kentine icraatını, TBMM Genel Kurulu’ndaki kürsüden anlattı.
İlk sözleri…
“Hükûmetlerimiz eliyle Bursa’ya yönlendirilen kamu yatırımları 15 milyar Türk Lirası civarındadır. Bu rakam dolaylı katkılarla çok rahat bir şekilde 20 milyar Türk Lirası’nın üzerine çıkmıştır.”
Bu nedenle…
Kentin ekonomik göstergelerinde, 3’e, 5’e, 10’a katlayan büyümelerin kaydedildiğine işaret ederek, “Farklı düzeylerdeki yatırımcılara verilen desteklerle Bursa’nın dış ticaret hacminde 4 kat artış sağladık.” diyordu.
Önemle…
Milli ekonomiye, yerel katkıyı vurguladı.
“Bursa, millî bütçeye 2002’de 1,4 milyar dolar katkı sağlarken, bu rakam 2013 yılında 6 milyar dolara yükselerek 5 kat artmıştır. Görüldüğü üzere, ulusal bütçeden kentimize ayrılan her kamu yatırımı 5 kat fazlasıyla millî bütçemize geri dönebilmektedir.” 
Farklı alanları, kürsüye taşıdı.
Eğitim…
“Son on iki yılda yaklaşık 1,2 milyar Türk Lirası eğitim yatırımı yaptık.”
Sağlık…
“2002-2013 yılları arasında yaklaşık 574 milyon Türk Lirası üzerinde yatırım yaptık.”
Ulaşım…
“Karayolu ağını 1.179 kilometreye ulaştırdık. Türkiye’nin kalbi olan Bursa’yı diğer şehirlere bağlayan devlet yollarını 494 kilomet-reye; ilçe, belde ve köyleri şehir merkezine bağlayan il yollarını 611 kilometreye uzattık.”
Sosyal devlet…
“Aile ve sosyal politikalar kapsamında, 873 milyon Türk Lirası yatırım yaptık.”
Sözlerini noktalarken…
 “Güzel Bursamın güzel insanlarını, en içten duygularla selamlıyorum.”
Tutanaklara göre…
Çelik’in konuşması, CHP’liler tarafından da alkışlandı.

MHP, TRT’YE ZATEN TEPKİLİ!

Büyükşehir Belediyesi’ne başkan danışmanlığı ve Bursa Kent Konseyi’ne başkanlığı yürüten Semih Pala’nın, sosyal medyadan TRT’ye tepkisini kaleme almıştık.
Bursaspor’la ilgili olarak…
Tutumu eleştiriyor.
Dün…
Bir başka TRT tepkisi aldık.
Osmangazi Belediye Meclisi’nde MHP’nin sözcülüğünü yürüten Cemil Aydın, tarihi Surlar Bölgesi’nde ve belediyenin restore ettiği binanın, TRT’ye verilmesine karşı çıkıyor.
TRT’nin kenti ekranlara ne derece taşıdığını tartışmaya açan Aydın, yanı sıra “TRT nin şampiyon Bursasporumuza mesafeli duruşu herkes tarafından bilinmektedir.” diyor.

“KAR TİMİ” İŞBAŞINDA!

Kar bastırınca…
Sorun ve spekülasyonlara karşı…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, düne şantiyede başladı.

Şantiyede basınla düzenlenen buluşmada, kar yağışının günlük hayatı olumsuz etkilemesine karşı görev yapacak araç ve personelle açıklama yaptı.
Altepe, iddialı konuştu
“Yeter ki kar yağsın!”

UMDUĞUNUZ YARINLAR DİLEĞİYLE…

Bugün…
2014’ü uğurluyoruz.
Bu gece…
2015’e merhaba!
Huzur içerisinde geçebilmesi doğrultusunda, sağlıklı ve adaletli yeni bir yıl, umutların mutluluğa dönüşeceği yarınlar diliyoruz.