Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AK Parti’ye CHP’li başkan yorumu!
11 Aralık 2015 Cuma, 07:28
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından, Sönmez Medya olarak dün konuk edildiğimizde, icraat da siyaset de konuşuldu.
Siyasi analiz gündemi gelişti..
Bozbey, Türkiye’de 7 Haziran’ın sonrasıyla yaşanan olumsuz gelişmelerden söz ederken, 1 Kasım’da AK Parti’nin1 Kasım’da iktidar olmasını, tartışmaya açıyordu.
Her haliyle…
Şaşkınlığını vurguluyor.
Böyle derken…
Sosyolojik çalışma ve araştırma meselesi olarak, akadamisyenlerin ele alabileceği zengin bir meselenin ortada bulunduğunu ifade ediyor.
Elbette ki…
AK Parti’nin başarısında, kadınların belirleyici unsur bir olarak, edinilen oy oranında % 67’lik paya sahip olduğunun anlaşıldığını da dile getiriyor.
Yanı  sıra…
Öğrenci başına 30-40 TL olarak söylediği kitap-kırtasiye desteğini de gündeme getirerek, AK Parti’nin hanelere girebilme politikasına da değindi.
Bozbey, “Kadınlar sayesinde evlere kadar giriyorlar. Öğrencilere sosyal destek uygulamaları da, evlere girebilmenin bir başka unsuru...” diyor.
Bir örnekle…
“AK Parti’li vekillerin gelip konuşamadığı bir mahallede, seçim sonuçlarına göre kadınların da etkisiyle AK Parti’ye oy çıktı. Evde, karar önceden verilmiş.”
Elbette ki…
CHP’nin Nilüfer’deki başarısında, Bozbey’in, hem CHP’nin hem de siyasetin de üzerinde, süregelen belirleyici bulunuyor.
Birebir iletişim ve gönül köprüsü var.

***

Nilüfer’in ‘Halk Evi’ övgüsü

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendi döneminde yapılması sağlanan ve ‘Halk Evi’ adı ve-
rilen yeni yönetim merkezini, dün Sönmez Medya’ya tanıttı.
Özellikle…
Meclis Salonu, dikkati çekiyor.
Yabancı uygulamalar, örnek alındı.
Gazetecilere, not tutabilmelerini sağlayan kolçaklı, prizli ve internet bağlantılı özel oturma düzeni de, başarılı gösteriliyor.

***

Bozbey’den ‘rekabet’ mesajı

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak’ın, “Tek amacımız Nilüfer’i hak ettiği AK belediyecilik ile tanıştırmak.” demesine, yanıt geldi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in yorumu, “AK Parti’nin mevcut belediyeleri böyleyse, Nilüfer’le hiç tanışmasınlar.” oluyor.

***

Bursa’nın muhtarı, ‘federasyon’ başkanı

Bursa’da Türkiye’nin 4. büyük ilçesi olan Osmangazi’de, muhtarların başkanlığını yürüten Tuzpazarı Muhtarı Ferruh Sevimgil, Türkiye çapında önemli bir görev de üstlendi.
Merkezi Bursa olmak üzere, Marmara Muhtarlar Federasyonu’na Başkan oldu.
Görev alanında, Bursa’yla beraber, Çanakkale, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bandırma ve Bilecik var.