Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Altepe, rakibine “şans” tanımıyor!
26 Mart 2014 Çarşamba, 08:02

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, su ve ulaşıma indirim vaat eden CHP’li rakibinin, böyle de kazanamayacağını söylüyor.
Medya yöneticileri ve yazarlarıyla buluşmasında, özgüvenini ve iddiasını ortaya koydu.
Tarihi Hünkar Köşkü’nde, Türkiye için farklı, tarihi öneme dönüşen süreci, kendi konumu ve kent perspektifiyle değerlendirdi.
CHP’nin Büyükşehir adayı Necati Şahin’in indirim söylemlerinin, hem gerçekçi hem de inandırıcı olmadığını düşünüyor.
Önceki yıllara göre…
Vaatlerin, artık farklı değerlendirildiğini söylüyor. Şahin’in indirim sözlerine atıfla “Demirel siyaseti, artık tarihte kaldı.” di-yordu.
CHP’li rakibinin indirimleri gündeme getirmesini ve bu nedenle özel bir strateji yürütmesine, “Kazanacak şansı olmadığı için…” yorumunu getirdi.
Sorunlarını çözebilen, yaşanabilir kent olabilmek için yatırımın gerekliliğinden söz ederken, bu nedenle de, “Bedavayla kalite kenti olur mu? Sistem çöker” diye konuştu.
Dün…
Altepe, rahattı.
Yerel seçimleri kaybetmesine neden olabilecek bir rekabet ve tehdidini görmüyor ve yeni 5 yılının geleceğini çiziyor.

EL FENERİYLE SEFERBERLİK!

Nilüfer’de CHP ile AK Parti arasındaki rekabet, bazı gelişme-lerle gündemin ve sürecin ısınmasına neden oldu.
Propaganda uygulamaları ve yasakları ile taraflar arasındaki ihtilaf ortamları gibi durumlarla, ge-rilim de cereyan ediyor.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, dünkü açıklamasıyla da “sandık hilesi yapılacağı” endişesini duyurdu.
Oy kullanımından sandık teslimine kadar, önlemlere göre hareket edilebilmek ve uyanık olabilmek...
CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, ilçede oturan bin 500 öğretmenin, başka ilçeye sandık görevilisi yapılmasını da manidar olarak yorumluyor.
Elektrik kesintilerine karşı, bin adet el feneri bile alındığının açıklanması, varılan durumu anlatmaya yetiyor.

PALA'NIN MASASI…

Konuşulan simalardan…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye danışmanlığı ve yanı sıra Bursa Kent Konseyi’ne başkanlığı yürüten Semih Pala, görevlerinde faaldir ve sosyal medyayı da önemser.
Yerel seçimlere sayılı günler kala, kalabalık masası başından bir fotoğrafını da paylaşırken, ”Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Allah’a şükürler olsun, başarılı ve verimli beş yıl geçirdik…” diyor.

GENÇ ADAY AS TV'DE!

Bursa’da yerel seçimlerin genç belediye başkan adaylarından Erkan Aydın’ı, bugün AS TV’de “Yerel Bakış” buluşmasına konuk ediyoruz.
CHP’nin Osmangazi adayı Aydın, olası kendi yönetim dönemi için “41 kere Maşallah” dedirtmeyi hedefleyen 41 uygulama vaadiyle adından söz ettirmişti.
Aydın, saat 20:30’da canlı yayınla Yerel Bakış’ta, nasıl bir Osmangazi ilçesi ve yerel yönetimi hedef-lediğini, proje vaatlerini anlatacak.