Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Altepe, resti çekti!
24 Mayıs 2013 Cuma, 08:09

Büyükşehir Belediyesi’yle ihtilafa düşen Bursa Özel Halk Otobüsçüleri Odası, AK Parti’nin il başkanı, milletvekilleri ve bakanlarla da çözüme varamazken…
Dün Belediye Meclisi’nde konuşan Başkan Recep Altepe’nin açıklamalarıyla yalnız kalmışlığın durumuna düştüler.
Altepe, elektronik bilet uygulamasından % 3 komisyonu kaldırdıklarını ve toplu ulaşıma da 10 kuruş zam yapıldığına değinerek, “Tüm sözlerimizi tuttuk” diyordu.
Esnaf odasının önceki başkanıyla prensipte imzalanan anlaşmanın, yeni başkan tarafından reddedilmesi, kayda alınmıyor. Yönetim kurulunun aynı olması nedeniyle geçerliliği vurgulanıyor.
Altepe, toplu ulaşımdan kazanmanın mümkün olmadığını, ancak kamusal hizmet sorumluluğuyla daha da iyi ve gelişmiş koşullarda hizmet verdiklerini dile getirdi.
Büyükşehir Belediyesi’nin, otobüslerini yenilediği ve tramvayın da hizmete gireceğine değinerek, halk otobüsçülerinin ise, yenilenemediklerine işaret etti.
Altepe, özel halk otobüsçüleriyle mevcut sistem için sözleşme bulunduğunu anımsatırken, esnaf odasını uyardı.
Mesaj net…
“’Uymam’ dersen, sonuçlarına katlanırsın.”

CHP’den siyaseten eleştiri!

CHP, geçen hafta sonu AK Parti’nin siyasi irade olarak duyurduğu kent vizyonu adımını, kontrollü şekilde siyaseten eleştirdi.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ana muhalefet sözcülüğünü yürüten Osman Ayradilli, yerel yönetimin meclisiyle beraber yapısına işaret etti.
AK Parti’nin, hariçten gazel okuduğunu vurguladı. Yerel seçim sürecinde, kendi iç gündemiyle manidar gelişmelerin yaşandığından söz etti.
AK Parti’nin 9 yıllık yerel iktidarına işaret edildi. Son gelişmeye ise, “dilsiz şeytanlık” yorumunda bulundu. Bu yoruma, iktidar grubundan yanıt gelmedi.

Stadyum inşaatına, “para kapısı”…

Para gelen yer için “para kapısı” derler ya, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni stadyuma finansman formülü de, öyle olacak.
Belediye Meclisi’nde, ticaret alanlarının kiraya verilmesi için düğmeye basılırken, ilginç bir finansman uygulaması açıklandı.
Başkan Recep Altepe, tribünlerle beraber 90 dolayındaki kapı için isim hakkı satışı yapılacağını söyledi.
Kapılarla 20 milyon TL dolayında gelir hedeflendiğini belirtiyordu. Her birine, asgari 200 bin TL ödeyen firma, kapıyla anılacak.

Büyükşehir memnun…

Büyükşehir Belediyesi’nce Bursa- İstanbul arasında düzenlenen deniz otobüsü ve deniz uçağı seferleri, büyük ilgiyle devam ediyor.
Başkan Recep Altepe, Belediye Meclisi’nde sayılarla konuştu. Denizden ulaşımla ilk 3 ayda 100 bin ve deniz uçağıyla ilk 2 ayda 3 bin yolcunun taşındığını açıkladı.

MHP uyardığını anımsattı…

MHP, İncirli’deki tramvay kazasıyla bir kadının hayatını kaybetmesini, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşıdı.
Söz konusu yolun ve kaldırımlarının dar olduğu, ayrıca kaldırımların da esnaf tarafından işgal edildiği anımsatıldı.
MHP’nin grup sözcüsü Mehmet Temirtaş, olası kazalara karşı, önceden uyarıda bulunduklarını vurguladı.