Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Altepe’den, gövde gösterisi!
16 Mart 2014 Pazar, 08:45

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı 17 ilçesiyle kucaklayacak ve geleceği taşıyacak yeni 5 yılı açıkladı.
AK Parti’nin Bursa’yı yönetmeye yeniden talip olduğu sürecin dünkü buluşmasına, Bursa’nın ağabeyi” olarak anons edilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da katıldı.
Altepe, kentsel rekabeti artık Avrupa’yla yürüttüklerini ifade ederken, “dünya kenti” hedefini de vurguladı.
Kürsüdeki 1.5 saat süren performansı, dev ekrandan izletilen 194 sayfalık sunuma eşlik etti.
Dönüşüm adımlarıyla dikkati çeken, turizmde yer edinen, sahilleriyle de dünyaya açılan, raylı sistemin başka semt ve ilçelere vardığı, farklı tesisleşmelerin de olacağı, ticareti ve sosyal hayatı canlı Bursa vaat ediliyor.
Arınç’ın konuşmasında ise, Bursa’ya, Altepe’ye ve kadrosuna övgüler, rakiplerine uyarı ve gözdağı vardı.
Altepe’yi, “Çok başarılı” görürken, karşısına rakip çıkabilmenin zorluğunu ifade ediyor.
Bursa’nın potansiyeli, koşulları,     konumu, hizmet ve projeleri, halkının düşünce ve dinamikleriyle örnek olduğunu da belirtiyor.

Kamuoyuna sunulan yeni 5 yıl dönemi, Bursa’yı daha yukarılara zıplatacak, hak ettiği konuma ve ötesine taşıyacak süreci anlatıyor.

Kente, kentliye güç katacak!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin vaatlerinde, kente cazibe ve yenilik katacak projeler dikkati çekiyor. Yeni tramvay hatları, günlük hayatı kolaylaştıracak. İznik ve diğer ilçelerdeki turizm potansiyeli, restorasyon ve yeni tesislerle kentin kimliğine ve hedefine güçlü hamle...
Buz hokeyi, kapalı atletizm stadı ve Alaçam’a kış sporları projesi, hem cazibe hem de konumsal olarak kentin hedeflerine sportif katkılar olacak.
Vaat edilenler, ticareti ve sanayisine katkılarıyla da beraber kente ve kentliye güç katmayı hedefliyor.

BOZBEY'İN OFİSİNE SALDIRI!

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in FSM Bulvarı’ndaki seçim ofisine saldırı, CHP tarafından kınandı.
CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, eylemcilerin AK Parti bayrakları taşıdıklarını ve tekbir getirdiklerini söylüyor.
AKP Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız’ın, eylemin AK Parti ve camiasıyla ilgisinin bulunmadığını söylediği ve kınadığı da açıklandı. Yıldız’ın açıklamasına itimat edilirken, siyaseten sağduyu önemseniyordu.

ARINÇ'TAN ADAY GÜVENCESİ!


AK Parti’nin Yıldırım adayı İsmail Hakkı Edebali de, Seçim Beyanamesi’ni dün açıkladı.
Slogan…
“100 adımda, ideal şehir”
Edebali, yeni 5 yıl için atılacak adımları sıralarken, “Yıldırım’ın hayatın her alanında ideal bir şehir olması için yapacağımız bu çalışmalarla ilçemiz dönüşümde Türkiye’ye model olacak.” diyor.
Göreve seçilmesi durumunda da, yeni dönem için “Yıldırım’ı yıkım değil, diriliş dönemi olacak.” öngörüsünde bulunuyor.
Medyayla buluşmaya ortak olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da, Edebali’nin inşaat mühendisliğine atıfla “İyi bir mühendis olduğu için ayağı yere sağlam basan projeleri olduğunu düşünüyorum.” diye konuşuyor.

AÇIKLAMA GECİKMEDİ!

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, eski bir yönetim kurulu üyesinin belediye başkan adaylığına ait seçim ofisi açılışını duyurması, dün sütunlara konu edilmişti.
BALGÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan, dün bizimle görüşmesinde de, duruma açıklık getirmek istedi.
Özkan, öncelikle “Yardımlaşma ve dayanışma amaçlı derneğiz.” diyor ve sonra da, şöyle devam ediyor.
“MHP’nin Kestel adayı Ergun Aksoy’la ilgili mesajımız, siyasi  destek çağrısı veya propagandası değil,  bir üyemizle ilgili bilgilendirme amaçlıdır. Her üyemiz de, böyle benzeri istekte bulunabilir ve bilgilendirme yapabiliriz.”
AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk’ün adaylığında ve Kestel’de de, AK Parti’li bir belediye meclis üyesi adayı için yapılan benzeri uygulama, tarafsızlık olarak gösteriyor.