Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
AVM’lere ‘esnaf’ kızmamalı
04 Ekim 2015 Pazar, 00:22
Bursa’da, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Arif Tak ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay,  esnaf için de ticaret için de bir şeyler yapabilmei, farklı yeni projelerle de gerçekleştirmeyi amaçlıyorlar.
Bir tüketici…
Esnaftan, 2 beşik satın alır.
Beşiklerden birinde teknik sorun gerekçesiyle değişim istenir. Esnaf, bir gerekçeyle itiraz eder ve karşı tarafı suçlar. Bu suçlamaya karşılık tüketici, aslında sorunun öne sürülen durumdan kaynaklanmadığı düşüncesini taşır.
Esnaf, “Siz kusurlusunuz.” der, ancak “Yine de,  sallayıcı mekanizmayı değiştireceğim.” diye konuşur ve daha sonraki birkaç aramada, aynısını söyler. 
Haber beklenmesini söyler.
İlk teslim alındığında, beraberinde fatura da yoktur, telefonla arandığında “Faturanız hazır, ne zaman isterseniz alırsınız.” denilir.
Haftalar sonra….
İşyerine giden tüketiciye, “Beşiğinizi alıp, şehir dışındaki firmaya göndereceğiz.” denilir, “Haftalardır ses yok, bebek büyüyor.” karşılığını verir.
Başka itiraz ve istek konuları da vardır.
Teslim gününde gelmeyen ve hazır olduğundan söz edilen fatura istendiğinde, ürünün “beşik” olarak belirtilmediği, haftalar sonra gidilen o günün tarihiyle %8 KDV’li tekstil fişi verilir.
Tüketici, kızar çıkar…
Esnaf, alışveriş merkezlerine kızıyor, ancak söz konusu durumun örneği, alışveriş merkezlerinde de olmaz.
Açıkçası….
Tak ve Burkay, iyi niyetli, ancak boşa gözüküyor.

Karabıyık ‘zehir zemberek’ konuştu

CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık, devletin elindeki istatistiki verilere dayanarak, AK Parti’yi eleştiriyor.
“Ülke geliri yeterince büyümüyor, yeterli istihdamı yaratamıyor, gelir adaletli dağıtılmıyor, toplumun büyük bir kesimi yoksulluk çekiyor.”.
Borç, döviz kuru ve maliyetlerin arttığından söz ederek, “İstikrar bunun neresinde?” diye soruyor.

Bursa’ya hareketlilik bekleniyor 

Siyasi partiler, seçmenlere vaatlerini açıklamış oldular. Gözler, saha siyasetine çevrildi.
Terör, ekonomi vaatlerinin önüne geçerken, liderler meydana çıkıyor.
Gelecek haftayla…
Bursa’ya da, artık ‘1 Kasım’ hareketi bekleniyor.   

Uludağ Üniversitesi’nde yabancı öğrencilere destek

Uludağ Üniversitesi, ‘değişim programı’ uygulamasıyla AB’li 71 yabancı öğrenciye, üniversite ve Bursa’yı tanıtıcı buluşturma gerçekleştirdi.