Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Babasının kızı artık işbaşında!
17 Ocak 2016 Pazar, 09:32
Nilüfer Belediyesi’nin yap-işlet-devret yöntemiyle yapılmasını sağladığı Plaza 16, tek elden işletmeci yönetimiyle hem sosyal yaşam, hem kongre hem çeşitli diğer etkinlikler için modern bir hizmet projesi özelliği taşıyor.
Daha çok…
‘Nikah Evi’ olarak biliniyor.
İş dünyasının tanınan isimlerinden Pamukçular Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Pamuk, ciddi yatırım kararlılığıyla Nikah Evi’ni, bütüncül olarak da, etkileyici mimarisiyle Plaza 16’yı üstlenmişti.
2016 yılı için…
Kurumsal çalışma, politika ve yeni dönem planlamasının paylaşıldığı basın toplantısında, mikrofonda kendisi değil, kızı vardı.
ABD’de gördüğü eğitimin de ardından, iş dünyasına babasının bu önemli işletmeciliğiyle adımını atan Betül Pamuk, yeni ‘Genel Müdür’ olarak, medya önündeydi.
Babasının kızı, büyüdü ve işbaşında!
İletişim ihtisası gören Pamuk, kendisini geliştirmekle kalmayıp, şimdi işletmecilikte, kente ve topluma hizmetin başında olacak.
Pamuk, evliliğe ilk adımın atıldığı Plaza 16’nın hizmetlerin arasına, çift adayları ve çiftler için belki de Türkiye’de ilk kez, iletişim ve psikoloji danışmanlıklarını almaya hazırlanıyor.
Elbette ki…
Kongre turizminde söz sahibi olabilmek, iş dünyasının canlı olduğu kentte seminer ve konferanslar ile eğitici diğer etkinliklik ve törenler için de, özel yer edinmek isteniliyor.

Vakıflar’dan ‘kaynak su’ ihalesi

Vakıflar Bölge Müdürlüğü, bulunduğu yerden işletilmek üzere, ‘kaynak su’ kiralaması için 28 Ocak’ta ihale yapacak.
Yıldırım’da Ankara yolunun güneyindeki 75. Yıl Mahallesi’nde, saniyede 2.5 litre akışa sahip su kaynağı için 10 yıl süreli işletme öngörülüyor.
İlk yıl için 585 bin 357 TL yıllık ve10 yıllık süre için toplam en az 5 milyon 873 bin 579 TL taban bedeller konuldu.

Yıldırım’da, belediyeden 24 saat iletişim

Belediyeler, etkin iletişime yönelik uygulamalarla hizmet kalitesini artırmayı sağlıyorlar.
Yıldırım Belediyesi’nin 24 saat esasına dayalı ‘çağrı merkezi’, geçen yıl 11 bin 649 yanıtlama gerçekleştirdi.
İnternet sitesi, sosyal medya mecrası ve e-devlet üzerinden de, erişim sunuluyor.

‘Sosyal devlet’ denetimi şart

Bursa’nın başlıca kavşakları ve yollarından, her gün binlerce taşıt geçiyor ve böylelikle yüzbinler de kullanmış oluyor.
Suriyeli sığınmacılar başta olmak üzere, büyüklerin dilendikleri ve beraberinde, çocukların ve hatta bebeklerin olduğu görülüyor.
‘Sosyal devlet’ denetimi yapılmalı.