Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bağrından vurulan Türkiye!
19 Şubat 2016 Cuma, 06:31
Terör eylemiyle…
Türkiye’nin yönetildiği kentten vurulması, ancak ve en uygun “Bağrımızdan, vurulduk.” demekle ifade edilebilir.
HDP’nin, yemine sadakat ve sorumluluğunu yok sayarcasına davrandığı gerekçesiyle eleştirilmesine de, sabırla ‘demokrasiyle tahammül’ yorumu getirilebilir.
Açıkçası…
Doğu da bahane, kültür de bahane, dil de bahane, demokrasi de bahane, Suriye de bahane, insan hakları da bahane duruyor.
Başlıca…
İnsan hakları ihlali ve suçu, terördür!
Ülkenin etrafı da, toplumun etrafı da, terör tehdidi altında bulunuyor ve böyle bir tehdit altında tutulmak isteniyor.
Amaç…
Başka!
Asıl önemlisi…
Bakarsak…
Şer düşünce, adım ve hedefleri, meşru gündemde ve zeminde tutabilmek için ‘hülle’ gibi kullanılan bir demokrasi, araç gibi duruyor.
Ankara’da yaşanan menfur eylemi karşılık…
TBMM’de siyasi partilerin ortak imzalarıyla yayınlanmak istenen bildiriye HDP’nin katılmaması, sorumlu siyaset davranışı olarak yorumlanmıyor.
Şunu da konuşalım……
Ciddi can kaybı ve yaralıya neden olan. ayrıca askeriye ve diplomasinin de kenti, başkent Ankara’da, nokta vuruşla bomba eylemi yapıldı.
Türkiye’nin öteki ucundaki bazı kentlerde, Filistin’i andıran görüntülere varılan terörle mücadele yaşanırken, Ankara’ dan, bağrımızdan vurulduk.
Zafiyet!
Kuzeyinden terör ihraç edilen Irak’a, obüsler çevrilmedi ve ateşlenmedi, kararlı savaş gözdağı bile verilmedi, ancak Suriye için neler yaşıyoruz.

‘Karadeniz’ buluşmasında, müzik yok


Bursa’da, ‘Trabzon Günleri’ buluşması başladı ve bugün resmi açılışı yapılıyor.
Trabzon dernekleri ve federasyonu tarafından düzenlenen, Bursa’nın yerel yönetimlerince katkı verilen  programdan konserler çıkarıldı.
Ankara’daki terör eylemiyle hayatlarını kaybeden şehitlerimiz ve vatandaşlarla yas tutulurken, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, stantlar ve toplantılar olacak, müzik yer almayacak.

Özdilek’ten ‘turizm’ yorumu


Skal Bursa Başkanı Hüseyin Özdilek, Türkiye’nin seyahat pazarının değerlendirildiği açıklamasında,
 ‘uyarı’ mesajları vardı.
Özdilek, “Türkiye’nin ılımlı gerileme gösterdiği Akdeniz seyahat pazarında 2015 yılının kazananları; Fransa, İspanya, İtalya ve Yunanistan oldu.” diyor.
Türkiye’de, yurt içi seyahat ve geceleme sayılarındaki artışa rağmen, tatil amaçlı % 13,25 azalmaya da işaret etti.

Diyarbakır’ın Emniyeti’nden HDP için ‘çarpıcı’ yorum


AK Parti Nilüfer Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Dinçer, terörle mücadele operasyonları yapılan Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, gençlik teşkilatına moral ziyareti düzenlediklerini açıkladı.
Diyarbakır’ın emniyet müdürü de ziyaret edilirken, “Emniyet müdürümüzle konuşmaya başladıktan sonra rahatladık. Emniyet müdürümüz, HDP’ye oy veren halkın artık HDP’nin gerçek yüzünü gördüğünü ve halkın ülkemizin Suriyeleşmesini istemediğini anlattı.” 
diyordu.