Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bakan Çelik Vali Küçük’le Şanlıurfa’ya uçtu
25 Temmuz 2016 Pazartesi, 06:57
Önceki gece…
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hem hasretini çektiği Bursa’da hem de milletvekilliğini yaptığı Şanlıurfa’da konuştu.
Bursa’nın demokrasi nöbeti sürerken…
Çelik, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda hitap etti.
Demokrasiye tuzağı anlatırken…
Vatana ihanet edildiğini vurguladı.
Kentlilere, “Bir vatanın nerelere sürüklenmek istendiğini ve vatansızlığın ne demek olduğunu, Bursa’da yaşayan Suriyeliler’e sorun.” diyordu.
Yeni güne adım atılırken…
Hasret gideren Çelik, ardından milletvekilliğini yaptığı kentten Bursa’ya atanan Vali İzzettin Küçük’le beraber, Yenişehir Havalimanı’ndan uçakla Şanlıurfa’ya geçti.
Beraberinde ağabeyi Osman Çelik de vardı ve birkaç saat geçmeden de, Küçük’le beraber, Şanlıurfa halkına hitap ediyordu.
Çelik, vatana ihanet hareketinde bulunanlar ve düşünce çevrelerine     gözdağı veriyordu ve “Erdoğan’ı yedirmeyiz” ifadesini kullanıyordu.
Hayli öfkeli konuşan Çelik, “Birçok düşman gördük; Türkiye olarak, ama inanın böyle bir düşman, Türkiye tarafından daha önce görülmedi.” görüşüne yer verdi.
Küçük de, önceki görev yeri Şanlıurfa’da kentlilerle hasret giderirken, meydanda yaptığı konuşmasıyla vatana, millet iradesine kastedenleri, şiddetle eleştiriyordu.
Eski valisini, kent bağrına bastı.
Ağabey Çelik’le beraber, dün sabah dönüldü.

Yıldırım’a ‘milli irade’ meydanı


Yıldırım Belediyesi Meclisi, bugün olağanüstü toplanıyor.
Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nın isminin, ‘15 Temmuz Milli İrade Meydanı’ olarak değiştirilmesi, gündem konusu yapıldı.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, darbe girişiminin, devlete karşı ve halk tarafından göreve getirilen seçilmişlere, demokrasiye yapıldığını vurguluyor. 

Özen’den ‘Örnek’  davranış


AK Parti’nin genç siyasetçilerinden Refik Özen, sahipleri arasında yer aldığı Örnek Yemek Sanayii olarak, Bursa’daki meydan buluşmasında, çorba ve kumanya dağıtıyor.
Şafak vaktine kadar süren demokrasi nöbetindeki kentlilerin, sponsorların katkılarıyla beslenme ihtiyacı karşılanıyor.

Osmangazi’de ‘Cemaat’ okullarına,‘tabelaları sökme’ operasyonu


Osmangazi Belediyesi, Fethullah Gülen’in cemaatine ait olduğu gerekçesiyle kapatılan özel okulların tabelalarını, operasyonla söktü.