Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bayramlaşmada, CHP’de ‘ant içme’ MHP’de ‘sağduyu’
07 Temmuz 2016 Perşembe, 06:54
Gözler…
Dün, CHP ve MHP’deydi.
CHP’nin adresi; Özgen Çay Bahçesi’ydi ve açılış zeybekle oldu.  Nazım Hikmet’in satırları da, kürsüye taşındı.
Finalde ise, “İktidarı ele geçirme mücadelesi vereceğimize, Atatürk İlke ve Devrimleri’nin yılmaz savaşçıları olarak…” metniyle topluca ant okunuyordu.
Türkiye’nin sandık başına götürülmek istendiği bir süreçte, İl Başkanı Şadi Özdemir’den örgüte yapılan görev çağrısıyla her üyenin en az 3 yeni üye kazandırabilmesi vurgulandı.
Olağanüstü kurultay sürüncemesine düşen MHP’de, başlıca ilçe başkanları ve delegelerin muhalefete desteği nedeniyle merak bulunuyordu.
Sanılan, öne sürülen olmadı ve Orman Çay Bahçesi’nde boş yer yoktu.
Muhalif eski milletvekillerinden katılım yoktu, ancak olağaüstü kurultay imzacılarından İnegöl, Karacabey ve Orhangazi’nin ilçe başkanları ve delegelerden gelenler oldu.
Yönetimin mesajı…
Ülkücülük davası, kardeşliği ve birliği.
İl Başkanı Tevfik Topçu’dan, “Kardeşlik, ülkücüleri ülkücülere olan bağlılıdır.” ifadesini kullanırken,  sonrasıyla MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın söylecekleri çok merak ediliyordu.
Büyükataman, MHP’nin üzerinde oyunlar oynandığını belirtirken, olağanüstü kurultay imzacılarına da, “Her kardeşimiz, bizim için değerlidir.” sözüyle de, ‘birlik ve kardeşlik’ mesajı verdi.
Bayramlaşmada, CHP’yi daha da hırslanmış ve MHP’yi aile meselelerini ortaya dökmeden isteleyen sağduyulu gördük.

Büyükataman’dan, ‘çifte tepki’ öfkesi


MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, MHP’deki son gelişmelerin nedeni olarak, ‘paralel kumpaslar’ ve ‘başkanlık heveslileri’ tepkisi vardı.
Yaşananlar için…
Büyükataman, “Figüranları biliyoruz! Ne yapmak istediklerini biliyoruz!” ifadesini kullandı. 
Siyasi ve ve diğer odaklarla “Türk düşmanlığı.” oynandığını söylüyordu.

CHP’de İrgil ve Türkyılmaz’dan canlı performans


CHP’nin bayramlaşmasında, milletvekili Ceyhun İrgil’ ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın sözleri, alkış kopardı.
Yüksek ses tonuyla…
İrgil’, “Tayyip’siz bayram diliyorum.” derken, Türkyılmaz’ın heyecanlı ve tempolu konuşması, notlar arasındaydı.

Rumeli camiasında, yılların ‘Şuayip Toprak’ ağabeyliği…


Rumeli Dernekleri Federasyonu’ndaki (RUDEF) bayramlaşması, 46.yılına giren bir büyük buluşma olarak, önem ve ilgisiyle yapıldı.
Genel Başkan Şuayip Toprak, uzun yıllarla soydaş kentinde camiası için büyük sorumluluğu yerine getirirken, ata topraklarına köprü oldu.