Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bozbey’e, “Seni sandığa gömeriz!” denildi mi?
22 Nisan 2013 Pazartesi, 08:18

AK Parti için…
İzmir ne ise, Nilüfer de o!
AK Parti’nin çalışmaları ve açıklamalarının yanı sıra, farklı kişi ve çevrelerce ortaya atılan iddialar ve yayılan söylentiler de, gündeme geliyor.
Sol siyaset, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunuculuğuna rağmen, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in AK Parti’ye geçeceği bile, ortaya atıldı.
İnternetin popüler sosyal paylaşım siteleri, yeni yerel seçim sürecinin gündemini ve kamuoyunun düşünce ve söylemlerini de, gözler önüne sermeye başladı.
Dün, yeni bir paylaşımda, Bozbey’e, Kayapa’da "Seni sandığa gömeriz!" denildiğinden söz ediliyordu.
CHP’li yöneticilerin bulunduğu ortamda, gerilimli dakikaların yaşandığını öğrendik. Kavga, an meselesi olmuş…
O anları, Bozbey’e sorduk!
Yöresel imar planlarının, halka anlatılması için mahallelere bilgilendirme gezileri düzenlediklerini belirtiyor.
Kayapa’daki toplantıda, “1 sene sonra yoksunuz. Seçilemeyeceksiniz. Bizim planlarımıza, eski planlarımıza dokunma.” denildiğini aktardı.
Kendisine, “Seni sandığa gömeriz!” denilmediğini, ancak karşılaştığı tutum ve ses tonunun da, hoş olmadığını vurguluyordu.
Devamında ise, “Provokasyon davranışında bulunulmuştur. Böyle davranışlara da alıştık ve yeni yerel seçim süreciyle de, yine gündeme gelebilecektir.” diyor.
Söz konusu kişinin, ilçe belediye meclisinin önceki döneminin AK Parti’li üyelerinden olduğu öğrenilmişti.
Eski beldenin son belediye başkanı ve ilçenin belediye meclis üyelerinden AK Parti’li Ahmet Sarı’ya da tepkisi vardı.
Sarı’nın, o anlarda, o kişinin yanında oturduğunu ifade ediyor. Olanlara, seyirci kalması nedeniyle de eleştiriyordu.
Bozbey, diğer belde sakinlerinin sağduyulu davranmalarını takdir ederken, “Provokasyona alet olmadılar. Anlattığımız yeni planın güzel olduğunu ve inanıldığını söylediler. Söz konusu kişi nedeniyle oluşan manzara karşısında, üzüntülerini paylaştılar.” şeklinde konuştu.
Kayapa’da, 15 yıllık planla 9 ruhsat verilebildiğine ve işlevsiz kaldığına değinen Bozbey, “Yeni planımızla hem Kayapa sakinleri, hem kent hem de kentli kazanacak. Çeşitli yönleriyle kaygı duyulmasını gerektirmeyecek çağdaş bir planlama, Türkiye’nin ideali olan bir kent planlamasını gerçekleştirdik.” izahını yapıyordu.
Karşılaştığı durumu, yöresellik ve demokrasiyle bağdaştırmak yerine, AK Parti’den kendisine karşı manevra yapılmış gibi, bir düşünce içerisinde bulunuyordu.