Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu durumda ‘dayanışma’ nasıl oluyor?
27 Eylül 2016 Salı, 04:47
Dayanışma…
“Bir topluluğu oluşturanların duygu, düşünce ve ortak çıkarlarda birbirlerine karşılıklı bağlanması…”
Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü’nde yapılacak bir açıklamayı, bu nedenle önemsiyorduk.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İl Koordinasyon Kurulu’nca, “Ülkemize, geleceğimize ve mesleğimize sahip çıkma sorumluluğuyla yoluna devam ediyor, ‘dayanışma’ günümüz, ülkemizin aydınlık geleceğine duyduğumuz inançla kutlu olsun.” deniliyordu.
Kendilerinde gördükleri sorumluluk ve vazifeyle de, ayrıca hükümetin politika ve kararlarına eleştiriler yapılıyordu.
Bunlar konuşulurken…
Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı –bir süre önce bu görevinden istifa etti- Füsun Uyanık, başına gelenlerle açıklamaya da konu edilmemişti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü’ndeki memuriyetine rağmen, cesaretle bilimsel ve hukuki gerekçelerle devletin bazı karar ve uygulamalarına itirazlarıyla biliniyor.
Uyanık, tayin edilmek istendi.
Kendisine teveccühle (!) Ağrı, Siirt ve Van arasından seçim yapılabileceği ifade edilirken, delikanlıca emeklilik dilekçesi vermişti.
Vaktiyle…
Devletin, yine de teftişlerinde görevlendirilen deneyimli şehir plancısının dilekçesi, ‘Olağanüstü Hal’ nedeniyle askıda, kendisi de masasız, sandalyesiz de gidip gelmeye devam ediyor.

Eroğlu’nun adı BESAŞ kavşağına

Bursa’nın hayattaki en eski belediye başkanıyken, önceki gün vefat eden Mustafa Eroğlu’nun en çok konuşulan eseri, BESAŞ Ekmek şirketi olmuştu.
Dar gelirlilerin kaliteli, ancak ucuz ekmek temin edebilmesini sağlayan BESAŞ, sektöre kalite ve fiyat dengesi getirmişti.
BESAŞ’ın bulunduğu kavşağa, eseriyle beraber anılacağı Eroğlu’nun ismi verilebilir mi, önerimiz olsun.

Gökyüzünden Bursa’nın güzellikleri

Bursa’yı tanıtıan klipler yapan Büyükşehir Belediyesi, kentsel değerlerin gökyüzünden görüntülendiği yeni bir yapımı kazandırıyor.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden, Ahmet Akhan ve H. Mücahit Pehlivan tarafından yürütülen çalışmalarda. insansız hava aracı ‘drone’ kullanıldı.

Orhaneli’nde, Aydın’la AK Parti’de buz eritme

AK Parti Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, AK Parti Orhaneli İlçe Danışma Meclisi’nde, Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve İlçe Başkanı Ali Aykurt arasındaki soğukluğu giderecek adım attı.
Konuşması ve kürsüye davetle taraflar kucaklaştırıldı. Birlik ve beraberliğin devamı vurgulandı.