Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa, dünya bebeklerini giydiriyor!
31 Temmuz 2015 Cuma, 07:15
Bizim ikizler...
İpek ve Emir, ailemize katıldılar. Bekleyişteyken…
 Bebek giyimi için ilk alışverişlere başladığımızda, özenli ve kaliteli üretime önemle araştırıcı ve seçici bir süreç yaşamaya başlamıştık.
Aradıklarımızı buluyorduk.
Yaygın satış ve popülerlikle…
Belirli markalar, dikkatimizi çekiyordu.
Yanı sıra…
Sanal mağazalar da görüyorduk.
Nerede üretildiklerini merak ederken, Bursa’daki idari merkez ve üretimlere dayalı olduğunu, yaşayarak da öğreniyorduk.
Bursa’dan dünyaya açılan ve kabul edilen markaları konuşacaksak, Bebetto, Caramell, Bebüş ve Babaexi gibi markalar, başarı öyküsü oluşturuyor.
Sektörel olarak…
Merak ve bilgi için markaların sahiplerine ulaşmaya çalıştığımızda, yurtdışı pazarlardaki paylarını daha da güçlendirmek ve yeni pazarlara ulaşmak için fuarlarda bulunuyorlardı.
Tekstil kenti özelliğini korumaya devam eden Bursa, kalite ve hijyenin önemsendiği günümüzde, bebe giyimi sanayisiyle de dikkati çekiyor.
Bebe giyimi denilince…
Yıldırım’ın Vişne Caddesi, İstanbul’un atıl Laleli’sini solladı.
Canlı pazar!
Bu nedenle…
Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (BEKSİAD) Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkkı Edebali’yle yeni buluşması, rutin görülemez.
BTSO Başkanvekili İsmail Kuş ve MUSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses’in de yer aldıkları ziyaret, gelecek için önem taşıyor.
Edebali, Vişne Ticaret Bölgesi’ne güç verecek bir desteği ortaya koyarken, 3 katlı Vişne Ticaret Merkezi yapacaklarını ve BEKSİAD’a tahsis edileceğini açıkladı.
Teşekkürler, Edebali’ye oldu!
Her sektördeki gibi, bu sektörün de sorunları ve beklentileri gündeme geliyor. Dış piyasada ciddi rekabet var, ancak Bursa’nın yeri ve tercihen ağırlığı da biliniyor.

NİLÜFER BELEDİYESİ'NDEN ŞEFTALİYE FESTİVAL

Bursa’nın simge yöresel ürünlerinden şeftaliye, Nilüfer Belediyesi’nin organizasyonuyla festival düzenlenecek
Önceki yıllara kıyasla…
Bursa şeftalisi, sorunlar yaşıyor.
Yetiştiricilerin yaşadıkları sorunlar ve arazilerin kentleşme baskısında olması nedeniyle dikkatlerin çekilmesi gerekiyor.
Nilüfer Belediyesi, yeni statüsüyle artık mahalle olan eski köy Tahtalı’da 1. Tahtalı Şeftali Festivali, kısaca “Şeftival” buluşması olacak.
9 Ağustos’ta, saat 12:00 itibariyle…
Bisiklet turu, mahalle gezisi, iyi tarım ve şeftalinin hikayesinin anlatılacağı panel, en iyi şeftali yarışması, şeftalili lezzetler yarışması…
Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Roman Orkestrası ve İlhan Şeşen’in konseri.
Katılım için Nilüfer Kent Konseyi’nden saat 14:30’da servis kaldırılacak. Aynı noktadan, saat 12:00’de, festival alanına bisikletlerle yola çıkılacak.